Home Názory Tipérsky špeciál: Fognini nie je v posledných týždňoch vo svojej koži

Tipérsky špeciál: Fognini nie je v posledných týždňoch vo svojej koži

by Michal Pokrivka

Na ATP turnajoch v Čcheng-tu a Šen-čene sa zajtra dohrajú zápasy 2. kola. V akcii budú mladé pušky aj skúsení matadori ako Fabio Fognini či Sam Querrey, ktorých duely sme nevynechali.

ATP 250 Čcheng-tu – 2. kolo

Fabio Fognini vs Ruben Bemelmans (27.9. o 8:30)

Nie je veľa náladovejších hráčov ako je Fognini. Keď má svoj deň, môže poraziť hocikoho, keď sa mu nechce, bežne prehráva s outsidermi. Stáva sa mu to najmä na menších turnajoch, kde jeho motivácia klesá. Po augustovom víťazstve v Los Cabos to s ním ide dolu vodou a v Čcheng-tu ho čaká zajtra úvodné vystúpenie, navyše po prechode z haly. To môže byť voda na mlyn rozbehnutého Bemelmansa. Ruben je šikovný ľavák so solídnym podaním a dobrou hrou na sieti. Na turnaji už porazil Augera-Aliassimeho a jeden a pol setu prevyšoval Mischu Zvereva, ktorý napokon vzdal. Belgičan má veľkú šancu získať aspoň set.

Tip: Bemelmans vyhrá aspoň set

Kurz: 1,67

ATP 250 Čcheng-tu – 2. kolo

Nikoloz Basilašvili vs Sam Querrey (27.9. o 9:50)

Basilašvili prežíva životnú sezónu. Nemá síce žiadnu výraznú zbraň, no ani slabinu. Z hľadiska úderov ani povrchov. V júli ovládol prestížny turnaj v Hamburgu, na US Open hral 4. kolo, kde vzal set dokonca Nadalovi. Naposledy v Métach prehral tesné štvrťfinále proti Nišikorimu. Všetko rešpekt vzbudzujúce výsledky, zatiaľ čo Querrey je v útlme. Od Wimbledonu sa trápi, pričom na severoamerických hardoch prehral aj s Gerasimovom, Danielom či Seppim. V Čcheng-tu zdolal v 1. kole Pellu. Proti Nikolozovi môže ťažiť z rozohratosti, ale jasný zápas to nebude. Aj v dvoch setoch je vysoko pravdepodobné, že hranica 22,5 gemu padne, keďže Samovou doménou je delový servis, no na príjme veľa šancí mať nebude.

Tip: počet gemov viac ako 22,5

Kurz: 1,69

ATP 250 Šen-čen – 2. kolo

Alex de Minaur vs Mackenzie McDonald (27.9. o 10:20)

Na záver presun do Šen-čenu. Austrálsky mladík de Minaur, tenista s úžasným pohybom a úderovou vyrovnanosťou, bol našou voľbou na hladký triumf už v 1. kole a proti Sugitovi nesklamal. Zajtra ho čaká typologicky trochu podobný súper ako je on sám. Aj Američan je subtílnejší tenista, ktorý veľa vybehá. Kým však Alexov potenciál siaha minimálne do top 20, McDonald sa zrejme medzi špičku nedostane. Do Číny prišiel v mizernej forme a na úvod profitoval aj zo zranenia Lacka. Austrálčan vyhral jediný doterajší súboj vlani v Kanade na harde hladko 6:4, 6:1. Odvtedy sa výrazne zlepšil a ani tentokrát nedopustí komplikácie.

Tip: víťazstvo de Minaura v hendikepe -1,5 setu

Kurz: 1,85

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

eight + seven =