Home Názory Tipérsky špeciál: Fognini nie je horší antukár ako Verdasco

Tipérsky špeciál: Fognini nie je horší antukár ako Verdasco

by Michal Pokrivka

Aktuálny týždeň sa niesol v znamení prechodného obdobia. Dohráva sa na tráve, začala sa krátka letná antuková časť, ale mnohí už šetria sily na americké hardy. Kto si vybojuje finále v Bastade či Newporte?

WTA International Gstaad – semifinále

Markéta Vondroušová vs Mandy Minellová (21.7. o 11:00)

Talentovaná Češka Vondroušová prišla do Gstaadu v zlom rozpoložení. Jediný víťazný zápas zo siedmich určite nezodpovedal jej možnostiam. Chytila sa, Arruabarrenová, Kostovová ani Rodinová jej set nevzali. Minellová sa tento rok vracia po materskej prestávke a pôsobí výborne. Po úspešnej žatve na ITF podujatiach sa presadila aj tu. Vysoká nadmorská výška jej svedčí. Je to vysoká tenistka so solídnym podaním, ktorej vyhovujú vyššie odskoky. Najmä skalpy Larssonovej a Sorribesovej Tormovej sú cenné. Ani ona set nestratila. Zajtra môže Markétu určite potrápiť. Nehrá o nič menej suverénne.

Tip: Minellová vyhrá aspoň set

Kurz: 1,75

ATP 250 Bastad – semifinále

Fabio Fognini vs Fernando Verdasco (21.7. o 13:00)

Dvaja skúsení tenisti, o ktorých je známe, že mávajú výkyvy. Fabio sa nadrel proti Mikaelovi Ymerovi. Delbonisa zvládol s prehľadom. V záverečných fázach turnajov zvykne jeho výkonnosť rásť. Fernando bol kedysi známy vďaka delovému forhendu. Dnes už v ňom takú palebnú silu nemá, ale stále je to hráč širšej špičky. Aj on sa trápil predovšetkým v 1. kole, keď mu vzal set Sonego. Fognini je ortodoxnejší antukár, keď bude mať svoj deň, je pre nás miernym favoritom. S kurzom vyše 2 sa oplatí skúsiť tip na jeho triumf. To napriek trochu alarmujúcej vzájomnej bilancii 2:5.

Tip: víťazstvo Fogniniho

Kurz: 2,04

ATP 250 Newport – semifinále

Tim Smyczek vs Ramkumar Rámanathan (21.7. o 16:00)

Na záver ešte návrat na trávu. Tá newportská je známa mizernou kvalitou, čo je nápor na psychiku hráčov. Smyczek aj Rámanathan sa s tým vysporiadali. Obom rýchle povrchy sedia, ale o čosi konzistentnejší je domáci Tim. Na konte má aj skalp Ebdena, čo je výborná vizitka. Zajtra bude potrebovať eliminovať servis súpera, v medzihre by mal dominovať. Ramkumar sa blysol proti Kudlovi či Pospíšilovi, no skúsenosti, domáca pôda a väčšia konzistencia podľa nás prikláňajú misky váh na stranu Američana.

Tip: počet gemov v 1. sete viac ako 10,5

Kurz: 1,83

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

1 × 5 =