Home Názory Tipérsky špeciál: Ferrer už stráca kontakt s mladými puškami

Tipérsky špeciál: Ferrer už stráca kontakt s mladými puškami

by Michal Pokrivka

Vo štvrtok sa dohrajú na tohtotýždňových podujatiach zápasy 2. kola. Pozreli sme sa do Bastadu, kde hrá aj obhajca David Ferrer, či na veteránsky súboj Samanthy Stosurovej s Patty Schnyderovou z Gstaadu.

ATP 250 Bastad – 2. kolo

John Millman vs Federico Delbonis (19.7. o 11:00)

Austrálčania nikdy neboli vyhlásení antukári, ale Millman sa tento rok profiluje ako výborný hráč na tento povrch. Predurčuje ho k tomu výborná hra od základnej čiary. Tento rok má na najpomalšom povrchu na konte finále z Budapešti či víťazný challenger z Aix-en-Provence. V Bastade začal demoláciou Andreozziho. A ďalší argentínsky antukár sa mu postaví do cesty zajtra. Delbonis neprežíva optimálnu sezónu a ani vo Švédsku nezačal úplne presvedčivo, keď mu vzal set papierovo slabší Zeballos. John to bude mať zložité, ale v kurze vyše 2 sa oplatí skúsiť jeho víťazstvo.

Tip: víťazstvo Millmana

Kurz: 2,07

ATP 250 Bastad – 2. kolo

Casper Ruud vs David Ferrer (19.7. o 13:40)

Dvaja antukári z odlišných generácií. Ferrer vyhral tento rok iba deväť zápasov a jeho kariéra sa nezadržateľne blíži ku koncu. Hoci obhajuje vo Švédsku titul, nemožno od neho očakávať zázraky. Bez kvalitného servisu a schopnosti zakončovať výmeny to má v 36 rokoch veľmi ťažké. Príliš presvedčivý nebol ani v 1. kole proti Kolářovi. Mladík Ruud má potenciál min. na top 20. Na antuke sa cíti ako ryba vo vode a zajtra má o motiváciu postarané. V 1. kole úžasne stupňoval výkon proti Munarovi a ak na to nadviaže, pre Ferrera môže byť priveľkým sústom. Minimálne set mu vezme určite.

Tip: Ruud vyhrá aspoň set

Kurz: 1,51

WTA International Gstaad – 2. kolo

Patty Schnyderová vs Samantha Stosurová (19.7. o 17:30)

Súboj slávnych veteránok. Zatiaľ čo Samantha sa stále drží aspoň v top 100, Patty sa už pohybuje v 39 rokoch najmä na okruhu ITF. Na domácej antuke využila priazeň žrebu a vydrela postup cez von Deichmannovú. Stosurová nedala šancu Schiavoneovej. Práve Austrálčanke musia gstaadske podmienky náramne sedieť. Vo vysokej nadmorskej výške lietajú loptičky rýchlo, vysoko skáču, čo nahráva jej servisu a naliftovanému forhendu. Favoritkou by bola aj inde, tu sa však misky váh ešte výraznejšie prikláňajú na jej stranu. Schnyderová už na tenistky z top 100 vo všeobecnosti nestačí. Tipujeme jasný výsledok.

Tip: víťazstvo Stosurovej 2:0 na sety

Kurz: 1,68

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

twenty + four =