Home Názory Tipérsky špeciál: Favoritov nečaká jednoduché wimbledonské štvrťfinále

Tipérsky špeciál: Favoritov nečaká jednoduché wimbledonské štvrťfinále

by Michal Pokrivka

Po dámach si zajtra svoju štvrťfinálovú misiu odkrútia na Wimbledone páni. Potvrdia úlohy favoritov Roger Federer, Rafael Nadal a Novak Djokovič alebo sa dočkáme prekvapení?

Wimbledon – štvrťfinále

Novak Djokovič vs Kei Nišikori (11.7. o 14:00)

Kedysi bežný zápas záverečných fáz veľkých turnajov, dnes tak trochu návrat o pár rokov späť. Nišikori bol v minulosti tradičný čakateľ na zakopnutie „veľkej štvorky“, no Grand Slam nikdy nevyhral a dnes už sa s ním príliš nepočíta. Podobne ako Djokoviča, aj jeho pripravili o príslušnosť k absolútnej špičke zranenia. Vracia sa však plný odhodlania a tento rok Srba potrápil v Madride i Ríme. Bez šance by nemusel byť ani zajtra. Na konte má napr. cenný skalp Kyrgiosa a pri hre na tri víťazné sety možno počítať aj s výkyvom srbského favorita. Kei s ním má síce negatívnu bilanciu 2:13, ale 0:3 podľa nás neprehrá.

Tip: Nišikori vyhrá aspoň set

Kurz: 1,65

Wimbledon – štvrťfinále

Roger Federer vs Kevin Anderson (11.7. o 14:00)

Švajčiarsky fenomén je zas blízko k zisku grandslamového titulu. S Andersonom má bilanciu 4:0 a je to preňho určite priaznivý súper. Zradná môže byť skutočnosť, že sa nestreli už tri roky. Kevin totiž neustále napreduje a po 30-ke hrá najlepší tenis. Delový servis má podporený čoraz lepšou medzihrou i pohybom. Roger si postup ujsť nenechá, ale minimálne jedna skrátená hra je veľmi pravdepodobná. Ani v ostatných setoch nemožno počítať s viac ako jedným brejkom. Najmenej 33 gemov by mala byť samozrejmosť.

Tip: počet gemov viac ako 32,5

Kurz: 1,59

Wimbledon – štvrťfinále

Miloš Raonič vs John Isner (11.7. o 16:00)

Na záver bitka bombardérov. Každý brejk tu bude mať cenu zlata, veď v deviatich vzájomných setoch hrali doteraz už sedem tajbrejkov. Hoci vedie v bilancii Isner 3:1, na tráve favorizujeme v medzihre silnejšieho Kanaďana, ktorý má lepšie zvládnuté aj účinné slajzované údery a hru na sieti. Johnovi Wimbledon nikdy príliš nevoňal a aj tento rok bol proti Bemelmansovi jednou nohou vonku. Miloš je niekdajší miestny finalista, ktorý sa i na prípravných podujatiach ukazoval v lepšom svetle.

Tip: víťazstvo Raoniča

Kurz: 1,67

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

12 + 19 =