Home Názory Tipérsky špeciál: Čilič mieri na Turnaj majstrov, Šarapovová za titulom

Tipérsky špeciál: Čilič mieri na Turnaj majstrov, Šarapovová za titulom

by Michal Pokrivka

BRATISLAVA – Aktuálne turnaje pomaly vrcholia. Marin Čilič má na dosah ruky istotu štartu na Turnaji majstrov, Maria Šarapovová má zas veľkú šancu na prvý titul po návrate.

ATP Masters 1000 Šanghaj – štvrťfinále

Marin Čilič vs Albert Ramos-Viňolas (13.10. o 7:05)

V prvom štvrťfinále vyzve chorvátsky obor španielskeho antukára. Čilič je už len dve víťazstvá od miestenky na Turnaj majstrov. Vo štvrťfinále prestížneho podujatia v Šanghaji má ideálneho súpera. Ramos-Viňolas nehrá zle, ale čelil „len“ Sousovi, Carreňovi Bustovi a Struffovi. Marin zdolal bez straty setu Edmunda aj vo forme hrajúceho Johnsona. Jeho delový servis a nátlaková hra od základnej čiary by mali na Španiela bez problémov stačiť. Chorvát sa na kurte dlho nezdrží a vo vzájomnej bilancii zvýši na 4:2.

Tip: víťazstvo Čiliča 2:0 na sety

Kurz: 1,71

WTA International Tchien-ťin – štvrťfinále

Maria Šarapovová vs Stefanie Vögeleová (13.10. o 7:30)

Ruská kráska prijímala voľnú kartu do Tchien-ťinu určite s vedomím, že tu bude patriť medzi favoritky na víťazstvo. Titul by jej určite dodal chuť na ďalšiu tvrdú prácu. Beguovú aj Linettovú „vybavila“ v dvoch setoch, hoci tradičné slabšie pasáže v zápasoch mala. A do tretice ju čaká veľmi prijateľná súperka. Švajčiarka sa síce po zdravotných problémoch dostáva do formy, čo demonštrovala v poslednom období víťazstvami nad Vondroušovou či Putincevovou, no oba tieto talenty trochu stagnujú. „Maša“ je iný kaliber a zajtra sa na kurte nebude zdržiavať dlho.

Tip: víťazstvo Šarapovovej a počet gemov 0-20

Kurz: 1,65

WTA International Linz – štvrťfinále

Belinda Benčičová vs Mihaela Buzarnescuová (13.10. o 14:00)

Belinda sa vracia po zranení, a tak sa na jej víťazstvá stále dajú nájsť dobré kurzy. V Linzi zdolala Flipkensovú a Arruabarrenovú, čo sú kvalitatívne lepšie tenistky ako Buzarnescuová. Mladá Švajčiarka s potenciálom vyhrávať Grand Slamy má solídne podanie a predovšetkým vyrovnané oba základné údery. Jej tenis v podstate nemá slabé miesta. Rumunka, kedysi obrovský talent, sa vo veku 29 rokov z čista jasna začala tlačiť vpred. Tento rok doslova valcovala na okruhu ITF. V Rakúsku už má na konte skalpy Kontaveitovej, ktorá sa však trápi, a Tomljanovičovej. Tým by sa jej krasojazda mala skončiť. Benčičová je lepšia vo všetkých herných činnostiach a nemala by zaváhať.

Tip: víťazstvo Benčičovej

Kurz: 1,5

Sledujte zápasy zo Šanghaja, Hongkongu, Linzu aj Tchien-ťinu naživo na TV Tipsport.

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

three × two =