Home Názory Tipérsky špeciál: Cibulková využije šancu

Tipérsky špeciál: Cibulková využije šancu

by Tomas Hmira

Po dni voľna sa v pondelok odohrá kompletné osemfinále turnaja. Vyberáme tri stretnutia zo ženskej časti. 

Wimbledon – osemfinále žien

Angelique Kerberová vs Belinda Benčičová (9.7. o 14:00)

Po vypadnutí deviatich z desiatich členiek elitnej svetovej desiatky sa Nemka dostáva do roly jednej z najväčších favoritiek na titul. Prvou zo štyroch súperiek k možnému triumfu je síce nenasadená, no bývalá hráčka top 10 Benčičová. Obe tenistky majú rady hru na tráve, rovnako obe stratili na tohtoročnom Wimbledone jeden set. Forma z posledných týždňov, ale i celej sezóny však hovorí jasne v prospech finalistky z roku 2016.

Tip: víťazstvo Kerberovej 2:0 na sety

Kurz: 1,74

Wimbledon – osemfinále žien

Julia Görgesová vs Donna Vekičová (9.7. o 13:45)

Nemka po piatich rokoch prelomila smolu a prešla do 2. kola najslávnejšieho turnaja. Zdá sa, že je rozbehnutá. Náročné 3. kolo proti Strýcovej vybojovala 8:6 v rozhodujúcom sete a to jej dodá novú energiu. Chorvátka postupuje turnajom pomerne suverénne, ale na hru Görgesovej nenájde odpoveď. V jedinom doterajšom zápase uhrala proti nej len 4 gemy.

Tip: víťazstvo Görgesovej

Kurz: 1,80

Wimbledon – osemfinále žien

Dominika Cibulková vs Su-Wei Hsieh (9.7. o 12:30)

Kurt číslo 18 bude miestom, kde Slovenka zabojuje o štvrťfinále. Súperku vôbec netreba podceňovať, ale na osemfinále Wimbledonu môžeme hovoriť o priaznivom žrebe. A takúto šancu by skúsená hráčka mala využiť. Navyše, Cibulková sa dostala do výborne pohody. Z kurtu zmietla dve nasadené hráčky a cesta je otvorená.

Tip: víťazstvo Cibulkovej

Kurz: 1,60

 

 

 

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

12 − 3 =