Home Názory Tipérsky špeciál: Cibulková si ide v Budapešti po titul

Tipérsky špeciál: Cibulková si ide v Budapešti po titul

by Tomas Hmira

BRATISLAVA – Finálové zápasy turnajov v Budapešti, Marseille a Riu vidíme takto.

WTA Budapešť – finále

Dominika Cibulková vs Alison Van Uytvancková (25.2. o 17:05)

Obe tenistky cestou do finále nestratili ani jeden set. Pre Cibulkovú bude Belgičanka najnáročnejšou súperkou na turnaji. Kvalitné podanie a agresívna hra dostanú Slovenku pod tlak. Cibulková ale má so zápasmi o titul omnoho väčšiu prax a tú dnes využije. Aj 100 bodov navyše má pre ňu v aktuálnej sezóne cenu. Vďaka nim predstihne v rebríčku pre rok 2018 až 10 súperiek a dostane sa do kontaktu s najlepšou osmičkou.

Tip: víťazstvo Cibulkovej

Kurz: 1,52

ATP Marseille – finále

Karen Chačanov vs Lucas Pouille (25.2. o 15:05)

Rus hrá na turnaji fantastický tenis a ten ešte z kola na kolo zlepšuje. Deklasoval až troch súperov, najnovšie Berdycha. Francúz mal v úvodnom kole voľný žreb a v ďalších dvoch zápasoch sa trápil. V semifinále z toho boli len dva sety, no veľmi tesné. To na druhej strane stál hráč z konca druhej svetovej stovky Ivaška.

Tip: víťazstvo Chačanova

Kurz: 2,08

ATP Rio de Janeiro – finále

Diego Schwartzman vs Fernando Verdasco (25.2. o 21:00)

Verdasco v úvodných dvoch kolách postup vybojoval v rozhodujúcom sete, ale vo štvrťfinále zaskočil topfavorita Thiema. Schwartzman sa od prvého kola prezentuje vyrovnanými výkonmi a zatiaľ mu žiadny zo štyroch súperov nezobral set. Významnú úlohu dnes môže zohrať vzájomný zápas týchto tenistov. V roku 2016 sa na antuke z víťazstva 7:6(5), 6:1 tešil argentínsky tenista.

Tip: víťazstvo Schwartzmana