Home Názory Tipérsky špeciál: Atraktívne finálové bitky

Tipérsky špeciál: Atraktívne finálové bitky

by Michal Pokrivka

BRATISLAVA – Zajtra vyvrcholia finálovými zápasmi turnaje v Queen´s Clube, Halle, Birminghame a na Malorke. Na koho sa oplatí v bitkách o titul staviť?

ATP 500 Halle – finále

Roger Federer vs Alexander Zverev (25.6. o 13:05)

Zápas, o ktorom snívali fanúšikovia i organizátori už pred začiatkom turnaja. Obaja svoju úlohu zvládli, no obaja zároveň ukázali na turnaji svoju zraniteľnosť. „Fedex“ ešte nie je vo forme z Austrálie či severoamerických hardov. Nestratil síce ani jeden set, no dnes od toho nebol ďaleko. Agresívny dlháň Chačanov ukázal, čo môže na legendu platiť. Zrýchľoval hru, riternoval z hĺbky kurtu a tým neumožnil favoritovi stopercentne kontrolovať dianie na dvorci. Veľmi podobné zbrane – servis, razantné údery – má vo svojom arzenále aj Zverev. Ten otáčal v Halle zápasy proti Bautistovi Agutovi i Gasquetovi. V oboch prípadoch bol lepším tenistom a postúpil zaslúžene. Treba si uvedomiť aj fakt, že to na Rogera vie. Vlani ho zdolal práve v Halle, tento rok si s ním poradil na Hopmanovom pohári a jedinú prehru zaznamenal rovnako vlani v Ríme. Zajtra nie je bez šance.

Tip: Zverev vyhrá aspoň 1 set

Kurz: 1,74

WTA Birmingham – finále

Petra Kvitová vs Ashleigh Bartyová (25.6. o 14:35)

Birminghamské finále má favoritku v osobe Češky. Dvojnásobná wimbledonská šampiónka hrá na svojom druhom turnaji sezóny fantastický tenis. Dobre servuje a vo výmenách je takmer neustále v tlaku. Aké-také problémy mala len so súperkou podobného razenia – Kristinou Mladenovičovou. Austrálčanka Bartyová mala ťažšiu cestu do finále. No aj ťažšie súperky. Skalpy Vondroušovej, Strýcovej a Muguruzovej sa určite počítajú. Ashleigh má hru ako šitú na trávu. Loptičky dokáže hrať rýchlo po odskoku, napriek nižšiemu vzrastu dobre servuje a po fiftíny si vie prísť aj na sieť. Jediný vzájomný zápas tejto dvojice je irelevantný. Odohral sa pred 5 rokmi na parížskej antuke, kde vyhrala Petra 6:1, 6:2. Podľa nás zvíťazí aj zajtra, ale nebude to mať také jednoduché.

Tip: víťazstvo Kvitovej a počet gemov 19 a viac

Kurz: 2,0

WTA Malorka – finále

Julia Görgesová vs Anastasija Sevastovová (25.6. o 17:05)

Obrovská šanca ukončiť čakanie na titul pre obe tenistky. Julia sa radovala naposledy v sezóne 2011, Anastasija dokonca v roku 2010. V prípade Sevastovovej nie je postup do finále prekvapením, na Malorke si v ňom zahrala aj vlani. Hoci nepatrí medzi vyhlásené špecialistky na trávu, dokáže na nej zahrať veľmi dobre. Postup Görgesovej prekvapením rozhodne je. Sympatická Nemka totiž čakala na víťazný zápas na najrýchlejšom povrchu od roku 2012! Forma, v akej hrá na Malorke je však neuveriteľná. V štyroch zápasoch stratila iba 14 gemov, a to čelila Lisickej, Pavľučenkovovej či Bellisovej. Svojím delovým servisom a aktívnym pojatím hry by mohla pokoriť aj Lotyšku. Do karát jej hrá aj pozitívna vzájomná bilancia 3:1.

Tip: víťazstvo Görgesovej

Kurz: 1,96

Sledujte finálové stretnutia naživo na TV Tipsport.

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

2 × five =