Home Názory Tipérsky špeciál: Anderson do ďalšieho maratónu, zraniteľný Thiem

Tipérsky špeciál: Anderson do ďalšieho maratónu, zraniteľný Thiem

by Michal Pokrivka

Zápasy 3. kola US Open už znamenajú konfrontácie medzi nasadenými tenistami. Dnes sa môžeme tešiť na derby medzi sestrami Williamsovými, ľahké to nebudú mužskí favoriti Kevin Anderson či Dominic Thiem.

US Open – 3. kolo

Dominic Thiem vs Taylor Fritz (31.8. o 18:15)

Bitka dvoch stále ešte mladých hráčov. Kým Thiem sa už zaradil medzi špičku, americký tenista trocha stagnuje. Americké betóny sú jeho najobľúbenejšie, keďže na nich dokáže najúčinnejšie využívať svoj prudký servis a agresívne pojatie. V New Yorku začal neuveriteľným obratom proti Mischovi Zverevovi, čo ho určite nabilo sebavedomím. Následne ťažil zo skreču Kublera. Dominic sa dostal po Roland Garros do pomerne hlbokej krízy. Na rýchlejších povrchoch často dopláca na to, že stojí príliš ďaleko za základnou čiarou. V 2. kole vydrel postup cez Johnsona v piatich setoch a nič jednoduché ho zrejme nečaká ani proti ďalšiemu Američanovi. Vlani ho zdolal na rovnakom mieste 6:4, 6:4, 4:6, 7:5.

Tip: Fritz v hendikepe +2,5 setu

Kurz: 1,52

US Open – 3. kolo

Denis Šapovalov vs Kevin Anderson (31.8. o 19:30)

Súboj tenistov, ktorí sú na amerických hardoch veľmi silní. Anderson hrá od Wimbledonu veľmi dobre a konzistentne, no istú zraniteľnosť ukázal v New Yorku v 1. kole, keď musel bojovať v piatich setoch s Harrisonom. Jeho delový servis, výborný forhend a vzhľadom na výšku aj nadpriemerný pohyb však vzbudzujú rešpekt. Vlani hral na US Open finále a odvtedy sa ešte zlepšil. Neustále napredovanie by malo sprevádzať aj Šapovalova, hoci sa v posledných týždňoch trochu zasekol. Aj on už má na konte „päťseťák“, konkrétne proti Seppimu. Denis má skvelé oba základné údery a aj veľmi slušný ľavácky servis. Očakávať treba minimálne jeden tajbrejk a určite aspoň štyri sety.

Tip: počet gemov viac ako 40,5

Kurz: 1,88

US Open – 3. kolo

Serena Williamsová vs Venus Williamsová (1.9. o 1:00)

Jubilejný 30. vzájomný zápas čaká najslávnejšie tenisové sestry v histórii. Mladšia Serena vedie v bilancii 17:12. Naposledy tento rok v Miami uspela Venus, to však hrala jej sestra prvý turnaj po materskej dovolenke. Odvtedy naberá formu. Príprava pred US Open jej nevyšla optimálne, ale ako hráčka veľkých turnajov sa tu rozohráva k čoraz lepším výkonom. Linettovej aj Witthöftovej povolila zhodne po štyri gemy a čo je pre ňu mimoriadne dôležité, parádne jej funguje prvý servis. Venus v tomto údere dávno stratila oporu, robí i dosť dvojchýb. S formou si príliš netyká, už v 1. kole sa nadrela proti Kuznecovovej. Bolo by prekvapenie, ak by získala čo i len set.

Tip: víťazstvo Sereny Williamsovej v hendikepe -1,5 setu

Kurz: 1,96

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

1 + 12 =