Home Názory Tenisové tipy: Wawrinka prekvapí, Vondroušová zmierni negatívnu bilanciu

Tenisové tipy: Wawrinka prekvapí, Vondroušová zmierni negatívnu bilanciu

Roland Garros pomaly vrcholí, po tenisové tipy sme sa vybrali do štvrťfinálovej časti mužského a ženského „pavúka“. Zaujali nás Stan Wawrinka, Markéta Vondroušová a Johanna Kontová.

Roland Garros – štvrťfinále

Stan Wawrinka vs Roger Federer (4.6. o 14:00)

Súboj „večnej dvojky“ a „večnej jednotky“ vo štvrťfinále? Tak by sa dal nazvať duel dvoch Švajčiarov. Wawrinka mal nepríjemný žreb, musel sa prebiť okrem Kovalíka aj cez Garína, Dimitrova a Tsitsipasa. V zápasoch stratil dokopy tri sety. Záverečný 5-hodinový maratón s mladým Grékom rozhodol až 14. gem v piatom sete, kde ho Tsitsipas „zasypal“ brejkovými možnosťami. To Federer si kráča turnajom bez straty setu, Caspera Ruuda „pustil“ do tajbrejku, s ostatnými súpermi – Leonardom Mayerom, Ottem a Sonegom, ukončil zápasy štandardne. Čo sa týka vzájomných antukových zápasov, Stan ovládol posledné tri stretnutia. V roku 2015 tiež vo štvrťfinále porazil Rogera 3:0. Celková bilancia na antuke od roku 2009 je 3:5 z pohľadu Wawrinku. Môže zdolať Rogera aj zajtra? Môže. Ale prvý set sa javí ako lepšia voľba.

Tip: víťazstvo Wawrinku v 1. sete

Kurz Niké: 2,37

Sloane Stephensová vs Johanna Kontová (4.6. o 14:00)

Stephensovej sa antuková časť sezóny zatiaľ vydarila. Keď opomenieme Rím, kde vypadla v prvom kole práve so svojou aktuálnou súperkou a semifinále v Madride, tam bola nad jej sily Kiki Bertensová, všetky ostatné stretnutia na červených dvorcoch ovládla. Aj Parížom kráča sebaisto. Problémy jej narobila len Hercogová. Slovinka vzdorovala takmer tri hodiny. Sloane si však chuť napravila v ďalšom kole, pretože porazila najlepšiu kamarátku našej Dominiky Cibulkovej na okruhu Garbine Muguruzovú 6:4, 6:3. Proti Kontovej to bude druhý zápas v priebehu mesiaca a Britka určite nič nepodcení, svoju slabšiu chvíľku si vybrala v zápase proti Davisovej. V druhom kole získala v druhom sete len jediný gem. Myslíme si, že Britka navýši vzájomnú bilanciu na 3:0 a po Brisbane a Ríme bude proti Stephensovej úspešná aj pod „Eiffelovkou“.

Tip: víťazstvo Kontovej

Kurz Niké: 2,30

Markéta Vondroušová vs Petra Martičová (4.6. o 16:00)

Hráčky pohybujúce sa v tretej desiatke rebríčka a aj tak prejdú do štvrťfinále? Prečo nie. Češka aj Chorvátka len ukázali cestu, ako sa vysporiadať s kvalitným rozlosovaním. Martičovej sa do cesty postavila Plíšková, s ktorou mala dobrú bilanciu 2:1 už pred turnajom. Najväčšie problémy jej spravila Estónka Kanepiová – vyhrala set. Vondroušová kráča turnajom ešte suverénnejšie, zatiaľ nestratila set a Lotyške Sevastovovej povolila len dva gemy. Vzájomná bilancia pred piatym zápasom síce hovorí 0:4  v jej neprospech, no jediné antukové stretnutie v Istanbule začala lepšie práve rodáčka zo Sokolova – prvý set vyhrala 6:1. Ak by sa situácia zopakovala, Chorvátka už nemusí nájsť toľko síl na obrat.

Tip: víťazstvo Vondroušovej v 1. sete