Home Názory Tenisové tipy: Suverénny Tsitsipas, Wawrinkov maratón

Tenisové tipy: Suverénny Tsitsipas, Wawrinkov maratón

Zaujímavá porcia zaujímavých zápasov nás čaká v Madride aj v priebehu stredy. Do akcie sa dostanú napr. Stefanos Tsitsipas alebo Stan Wawrinka.

WTA Premier Mandatory Madrid – 3. kolo

Naomi Osaková vs Aliaksandra Sasnovičová (8.5. o 13:15)

Svetová jednotka nemala ideálny vstup do turnaja. Vyhrala síce zápasy proti Cibulkovej aj Sorribesovej Tormovej, no hlavne proti Španielke sa neskutočne trápila. V treťom sete však uštedrila súperke nepopulárneho „kanára“, a práve tento moment by ju mohol vrátiť na pozitívnu vlnu. Navyše, Sasnovičová jej ako súperka úplne vyhovuje – bilancia hovorí 2:0 v jej prospech, na minuloročnom US Open jej nedovolila jediný gem. Myslíme si, že presný výsledok 2:0 na sety nebude zlou voľbou.

Tip: víťazstvo Osakovej v hendikepe -1,5 setu

Kurz Niké: 1,9

ATP Masters 1000 Madrid – 2. kolo

Stan Wawrinka vs Guido Pella (8.5. o 13:15)

Švajčiar stále nie je v optimálnej forme, aj keď antukovú sezónu začal slušne. V Monaku zvíťazil nad Pouillem a Cecchinatovi nadelil „kanára“, ale zápas nedotiahol do úspešného konca. V Madride vyhral nad Herbertom. Jeho súperom bude Guido Pella z Argentíny. Juhoamerický tenista skončil v antukovej sezóne zatiaľ na raketách tenistov ako Nadal, Thiem a Bautista Agut, čo nie je žiadna hanba. Rakúšanovi vzdoroval vo štvrťfinálovej fáze v Barcelone. Proti Wavrinkovi asi nebude favoritom, no potrápiť ho môže. Uvidíme tri sety?

Tip: počet setov 3

Kurz Niké: 2,14

Stefanos Tsitsipas vs Adrian Mannarino (8.5. o 14:40)

Grécky supertalent Tsitsipas môže byť so sebou veľmi spokojný. Vyhral turnaj v Estorile, kde mu jediný set zobral Goffin, drží sa top 10 a má šancu na slušný výsledok. „Pavúk“ mu do cesty postavil Francúza Mannarina. Rodák z  Soisy-sous-Montmorency je v hernej kríze a do turnaja sa dostal ako „lucky loser“. Set v kvalifikácii stratil s neznámym Jorgem Plansom, ktorý ani nefiguruje v rebríčku ATP! A v ďalšom kole vypadol s Kližanom. Tsitsipas vyhrá 2:0 na sety „v suchom tričku“.

Tip: víťazstvo Tsitsipasa v hendikepe -1,5 setu