Home Názory Tenisové tipy: Do 3. kola Roland Garros Thiem aj Karlovič

Tenisové tipy: Do 3. kola Roland Garros Thiem aj Karlovič

S tenisovými tipmi ostávame v mužskej časti Roland Garros. Dominic Thiem má pred sebou povinnú jazdu, Ivo Karlovič výzvu a Martin Kližan môže využiť dobré rozpoloženie.

Roland Garros – 2. kolo

Dominic Thiem vs Alexander Bublik (30.5. o 11:00)

Jeden z ašpirantov na celkové prvenstvo Dominic Thiem, víťaz turnaja ATP 500 v Barcelone a semifinalista z Madridu, sa stretne s Alexandrom Bublikom. Rodák z Ruska a reprezentant Kazachstanu vyhral challenger v Bratislave, Pau aj Monterrey. Všetky tituly nadobudnuté behom aktuálnej aj minulej sezóny získal na tvrdom povrchu. Na antuke vyhral len jeden zápas z troch, prešiel cez Nemca Mollekera v 1. kole. Predtým prehral s Lamasinom v Lyone a s Kovalíkom v Heilbronne. Myslíme si, že proti Thiemovi neuhrá viac ako 10 gemov.

Tip: Bublik získa menej ako 10,5 gemu

Kurz Niké: 1,54

Jordan Thompson vs Ivo Karlovič (30.5. o 13:30)

Austrálčan Thompson zdolal v prvom kole Davidovicha Fokinu a na antuke má zatiaľ bilanciu 8:4. Zahral si finále Nančangu, proti Andrejovi Martinovi však nemal nárok. Proti nemu bude hrať legenda z Chorvátska, 40-ročný obor Ivo Karlovič, ktorého tenisovým fanúšikom nie je treba veľmi predstavovať. Veľa dlhých výmen v zápase asi neuvidíme, dúfame však, že Ivo si pobyt v Paríži predĺži. Thompson je hrateľný súper. Po Lópezovi určite. Bilancia je 2:0 v jeho prospech, v roku 2016 vyhral aj na Roland Garros 3:2 na sety.

Tip: víťazstvo Karloviča

Kurz Niké: 2,49

Martin Kližan vs Lucas Pouille (30.5. o 15:30)

Posledný slovenský zástupca v mužskom „pavúku“ zažil v úvodnom kole turnaja obrat z ríše snov, keď Kukuškina porazil po päťsetovej bitke, hoci prehrával 0:2. Od tohto momentu ale zverenec Dominika Hrbatého dominoval a dal zabudnúť na nevýrazné výkony na antuke v sezóne. Doterajšiu bilanciu má vyrovnanú 5:5. Dvakrát zdolal Gulbisa, poradil si aj s Mannarinom a Delbonisom. Lucas Pouille porazil v prvom kole Bolelliho 3:0 na sety. Nedávno vyhral challenger v Bordeaux, ale na zvučné meno nenarazil. Najvýznamnejšiu výhru zaznamenal proti Čoričovi v Madride, v ďalšom kole ho vyradil Poliak Hurkacz. Elitné turnaje mu evidentne nejdú. V Monaku, Barcelone ani Ríme neprešiel cez prvé kolo. Kližan môže herný útlm favorita využiť, mal by získať viac ako 18,5 gemu.

Tip: Kližan získa viac ako 18,5 gemu