serena-williamsova
Foto: Twitter/WTA Tour

Tenisové tipy: Serena môže byť na Australian Open jednou z favoritiek

V pondelok nadránom sa začína prvý grandslam roka – Australian Open. V tradičných tenisových tipoch sme sa teda pozreli na možné celkové výsledky prestížneho turnaja. Kto by mohol prejsť do štvrťfinále? Kto to dotiahne ešte ďalej?

Andrej Rubľov – celkové umiestnenie

Mladý Rus má vynikajúcu formu. Tento rok už vyhral dva turnaje. V treťom kole sa mu rysuje súboj s 11. nasadeným Davidom Goffinom. No ak by nad ním dokázal vyhrať, v osemfinále by ho papierovo mal čakať Alexander Zverev. Ten na ATP Cupe prehral všetky tri zápasy a je známe, že na grandslamoch sa mu nikdy príliš nedarilo. Okrem dvoch štvrťfinále na Roland Garros nikdy na grandslame neprešiel cez osemfinále. Aj v Melbourne obhajuje práve účasť medzi najlepšou šestnástkou. Neočakávame od neho výraznejší výsledok ani tentokrát. Staviť si na postup Rubľova medzi elitnú osmičku tak nemusí byť zlým krokom.

Tip: Rubľov postúpi minimálne do štvrťfinále.

Kurz: 3,00

Serena Williamsová – celkové umiestnenie

Američanka po prvý raz od návratu z materskej dovolenky vyhrala v Aucklande turnaj. Určite nemôžeme 23-násobnú grandslamovú šampiónku odpisovať ani na Australian Open. Na semifinále sa jej však prípadne rysuje svetová jednotka Ashleigh Bartyová, ktorá by mohla byť zložitou výzvou. Vyhne sa tak síce svojej neobľúbenej Karolíne Plíškovej, no aj proti Bartyovej by to nemusela mať jednoduché. Naviac, ešte predtým by ju mala preveriť obhajkyňa titulu Naomi Osaková. Prvá z prekážok nebude jednoduchá, pokojne nemusí byť krokom vedľa ani stávka na finále či výhru, no minimálne postup medzi osem najlepších Serene neujde.

Tip: Serena Williamsová postúpi do štvrťfinále.

Kurz: 1,50
Novak Djokovič – celkové umiestnenie

Novak Djokovič sa predviedol vo výbornej forme už na ATP Cupe, keď doviedol Srbsko k triumfu. V Melbourne bude v pozícii obhajcu titulu. Opäť od neho môžeme očakávať kvalitný výsledok. Na semifinále sa mu rysuje Roger Federer. Posledný zápas na Turnaji majstrov vyhral Federer, no predtým s ním Djokovič neprehral od roku 2015. A na grandslamoch to naňho Srb absolútne vie. Naposledy s ním na jednom zo štyroch najprestížnejších podujatí prehral ešte v roku 2012. Minimálne do finále by to tak Djokovič dotiahnuť mal.

Tip: Djokovič bude minimálne vo finále.

Kurz: 1,65

About Jana Sedláková

Check Also

Tenisové tipy (5.5.): Nadal verzus Nadalov nástupca, ako si bude počínať len 18-ročný Španiel proti svojmu idolu?

BRATISLAVA – Aj dnešný deň sme si pre vás pripravili naše tradičné tipérske odporúčania, kde …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

nineteen + eleven =