Home Najdôležitejšie Tenisové tipy (10.3.): Zvládne Roger Federer súťažný návrat po viac ako roku?

Tenisové tipy (10.3.): Zvládne Roger Federer súťažný návrat po viac ako roku?

by Majo Malinovský
Roger Federer

BRATISLAVA – Ani dnes nechýba tradičné trio našich tipérskych odporúčaní, ktoré sa snažíme uviesť do vašej pozornosti.


ATP Dauha – osemfinále

Roger Federer – Daniel Evans (10.3. o 16:00)

Rozhodne najsledovanejším a najočakávanejším dnešným súťažným zápasom na okruhu ATP bude návrat fenomenálneho švajčiarskeho maestra Rogera Federera, ktorého čaká obľúbený britský súper Daniel Evans. Brit, ktorý sa po dopingovej kauze vrátil opäť medzi elitu, v prvom kole v troch setoch udolal Chardyho, ale dnes proti nemu stojí rekordný 20-násobný grandslamový šampión a to je náročná úloha hlavne po psychickej stránke. Je otázne, ako bude držať Rogerovo koleno a či ho nijak nebude limitovať ani pri dlhšom hracom čase ale jednoznačne verím vo víťazný návrat velikána, ktorý by mohol byť v dvoch setoch, veď v štyroch vzájomných súbojoch ešte Evans nevyhral ani set.

Tip: Evans v zápase nevyhrá ani set

Kurz Niké: 2,19

Tip KOATP Marseille – osemfinále

Jo-Wilfried Tsonga – Ugo Humbert (10.3. o 19:30)

Francúzske derby je na programe na halovom podniku v Marseille, kde navrátilec Tsonga o štvrťfinále zabojuje s favorizovaným krajanom Humbertom. Bývalá svetová päťka, ktorá v roku 2017 miestne podujatie ovládla, sa v obľúbenej hale konečne dočkala vytúženého triumfu. Tsonga po hladkej prehre s talentovaným Kordom v Montpellieri zdolal v Marseille španielskeho veterána Feliciana Lópeza v troch setoch a obratom potvrdil, že ešte nepatrí do starého železa. Výborne podávajúci Humbert bude podstatne náročnejším súperom, ale jeho halové výsledky zatiaľ nie sú až také presvedčivé a ja verím, že aspoň na podaní sa Tsonga v zápase dokáže držať.

Tip: Počet gemov v zápase viac ako 21,5

Kurz Niké: 1,72

Tip KO


ATP Santiago – osemfinále

Federico Delbonis – Andrej Martin (10.3. o 19:00)

Skúsený argentínsky antukár Federico Delbonis bude osemfinálovou prekážkou pre slovenského tenistu Andreja Martina, ktorý v úvodnom vystúpení stratil s domácim Franciscom Cerúndolom len tri hry. Argentínčan ale len dva dni predtým dosiahol na veľké finále, takže sa dalo očakávať, že v ďalšom týždni po ôsmich zápasoch v Buenos Aires už nebude mať síl na rozdávanie. Delbonis, ktorý v Santiagu obhajuje minuloročné štvrťfinále, na úvod vyhral trojsetovú bitku s kvalitným španielskym antukárom Munarom a proti Slovákovi je favoritom. Martin predtým na argentínskej antuke príliš neoslnil, s Kleinom a Etcheverrym neuhral ani set, ale v Čile sa mu darilo aj na úvodnom antukovom podujatí sezóny v Concepción, takže to dnes vidím na vyrovnaný zápas.

Tip: Viac ako 21,5 gemu v zápase

Kurz Niké: 1,74

Tip KO

Zdroj: ts, Niké

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

seventeen − 5 =