Home Audio/video VIDEO desivej nehody: Legendárny David Nalbandian zázrakom unikol smrti

VIDEO desivej nehody: Legendárny David Nalbandian zázrakom unikol smrti

by Majo Malinovský
David Nalbandian, Rely, Nehoda

BUENOS AIRES – Svedkami desivej nehody boli fanúšikovia počas argentínskej rally v blízkosti Buenos Aires, keď bývalá svetová trojka legendárny David Nalbandian (39) nezvládol riadenie a mohol na to doplatiť tragickým koncom.


Domáca legenda Nalbandian, ktorého preslávil unikátny zápis do histórie, keď v roku 2007 na podujatí Masters v Madride dokázal na jednom turnaji zdolať kompletné trio aktuálne najlepších tenistov (Nadal, Djokovič aj Federer) a zodvihnúť nad hlavu cennú trofej, z tenisu presedlal na nový šport – rally. Ten je v jeho rodnej Argentíne mimoriadne populárny, ale zároveň aj poriadne adrenalínový o čom sa už stihol presvedčiť aj bývalý wimbledonský finalista.

Zázračne bez zranenia

Pri pretekoch Rally Pagos del Tuyu na domácej pôde v jednej zo zákrut stratil kontrolu nad riadením a následne sa auto niekoľkokrát hrozivo obrátilo vo vzduchu a niekdajšie argentínske eso len zázrakom z nehody vyviazlo bez vážnejšieho zranenia. To potvrdila aj jeho účasť na druhom súťažnom dni, do ktorého nastúpil s už opraveným vozom Toyota Yaris MRT.Už tretia nehoda za volantom

Zábery z desivej nehody zachytili fotografa, ktorý utekal z cesty pred obracajúcim sa vozidlo pred ohromenými divákmi, až kým sa letiaci automobil nezastavil na boku. Zázračne sa nič nestalo tak Nalbandianovi ako aj jeho spolujazdcovi. Pre Argentínčana, ktorý s novou záľubou začal v roku 2013, nešlo o prvé nehody za volantom. V apríli 2015 a novembri 2016 už mal podobné problémy, ale aj do tretice z toho vyviazol bez vážnejšej ujmy.

“Tenis bol mojou prácou a pretekanie je mojím koníčkom. Je to úplne odlišné, necítim tu žiadny tlak. Učím sa a snažím sa robiť maximum, ale nie ako profesionál,” uviedol ešte v roku 2016 k svojmu rozhodnutiu začať s rally.

Legenda preslávená výkonmi aj skratmi

Legendárny Nalbandian, ktorý v roku 1998 ovládol juniorský US Open po finálovej výhre nad Federerom, je jediným argentínskym tenistom v histórii, ktorý sa na všetkých štyroch grandslamových turnajoch dostal minimálne do semifinále. Odchod do dôchodku oznámil v októbri 2013 potom, čo ho odstavila na veľkú časť sezóny operácia ramena.Rafael Nadal, David Nalbandian
Rafael Nadal a David Nalbandian (Foto: TASR/AP – Lionel Cironneau)

39-ročný Argentínčan, ktorý sa nedávno stal novou posilou v trénerskom tíme srbského talentu Kecmanoviča, sa preslávil aj viacerými horkokrvnými výstupmi. Pamätný je keď od nervov kopol do reklamného banneru pred nohami jedného z čiarových rozhodcov a prišiel tak o prize money aj 150 bodov do rebríčka.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

two + one =