Home Audio/video VIDEO Najlepší junior sveta udivuje tenisový svet: Šokuje aj nenapraviteľného francúzskeho búrliváka?

VIDEO Najlepší junior sveta udivuje tenisový svet: Šokuje aj nenapraviteľného francúzskeho búrliváka?

by Majo Malinovský
Holger Vitus Nodskov Rune

SANTIAGO – Iba 17-ročný dánsky supertalent Holger Vitus Nødskov Rune si podmaňuje tenisový svet. Svetová juniorská jednotka sa na okruhu ATP dočkala premiérového triumfu.


Rune v súboji kvalifikantov senzačne zdolal v prvom kole skúsenejšieho Argentínčana a favorita duelu Sebastiana Baeza, s ktorým stratil v zápase len päť hier. Za stavu 4:3 v prvom sete dokázal mladučký talent vyhrať šesť hier po sebe a razom viedol 6:3, 4:0. Aj keď favorit odvrátil až päť mečbalov, dánska vychádzajúca hviezda sa za 79 minút radovala z prvého veľkého víťazstva na okruhu ATP.Útok na TOP 100 reálny už tento rok

Rune, ktorého v ďalšom kole čaká súboj s francúzskym búrlivákom Benoitom Pairem, sa netají tým, že v tomto roku má veľké ambície a očakáva útok na elitnú stovku. Aktuálne 410. hráč rebríčka ATP si verí a to je základ úspechu. “Myslím si, že je realistické pokúsiť sa byť v top 100 na konci roka,” povedal Rune v rozhovore pre ATPWorldTour.com. “Zatiaľ sa mi darí, vyhrávam zápasy a snažím sa bojovať v každom zápase. Tento rok som prehral iba tri zápasy a mojím cieľom je sťažiť to súperovi čo najviac.“

Minulý týždeň Rune padol v Buenos Aires so skúseným španielskym favoritom Albertom Ramosom-Viňolasom až po troch setoch, keď úvodné dejstvo vyhral hladko 6:2 a opäť preukázal obrovské kvality. Jeho celková bilancia v tejto sezóne je aktuálne už 16 výhier a tri prehry.Potrápi aj francúzskeho búrliváka?

Rune, o ktorom sa častokrát hovorí ako o jednom z možných nástupcov Rafaela Nadala, je na svoj vek príkladným vzorom pre mnohých tenistov, keď jeho dominantným povrchom je antuka a nemá prakticky výraznejšiu slabinu. Juniorský šampión Roland Garros z roku 2019, ktorý pravidelne trénuje v Mouratoglou Academy v južnom Francúzsku, si vlani zahral na Ultimate Tennis Showdown a len tesne podľahol domácemu favoritovi Corentinovi Moutetovi. Uvidíme, či dokáže potrápiť či dokonca aj zdolať nevyspytateľného Paireho, proti ktorému je podľa bookmakerov dokonca favoritom.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

15 − fourteen =