Home Názory Tenisové tipy: Kto postúpi do semifinále Australian Open?

Tenisové tipy: Kto postúpi do semifinále Australian Open?

by Michal Pokrivka

Na Australian Open ide do tuhého. V noci a doobeda sú na programe úvodné štvrťfinálové stretnutia.

Australian Open – štvrťfinále

Ashleigh Bartyová vs Petra Kvitová (28.1. o 2:30)

Druhé štvrťfinále bude domácimi fanúšikmi ostro sledované, keďže sa na kurt dostane Austrálčanka Bartyová. Tá patrí medzi najkomplexnejšie a najlepšie servujúce ženy na okruhu. V Melbourne jej vzali set Curenková i Riskeová, čo Češke Kvitovej určite dodáva sebavedomie. Skúsená ľaváčka zatiaľ povolila set len Sakkariovej, inak hrá vo fantastickej forme. Tipovať víťazku ôsmej vzájomnej konfrontácie (doterajšia bilancia 4:3 pre Kvitovú) je obťažné, očakávame, že si dámy nič nedarujú a uvidíme dlhý duel.

Tip: počet gemov viac ako 21,5

Kurz Niké: 1,68

Australian Open – štvrťfinále

Tennys Sandgren vs Roger Federer (28.1. o 4:30)

Skúsený Švajčiar Federer je v Melbourne znova medzi najlepšou grandslamovou osmičkou. V 3. kole ušiel z lopaty Millmanovi a otočil aj 4. kolo proti Fucsovicsovi. Na štvrťfinále má v podstate ideálneho súpera, no jednoduché to nemusí mať. Američan Sandgren už v Melbourne oskalpoval Berrettiniho, Querreyho i Fogniniho. Jeho útočný tenis podporený výborným servisom síce zrejme na skalp švajčiarskej ikony stačiť nebude, no ak sa Tennys strasie prehnaného rešpektu, má na to, aby „Fedexa“ dostal minimálne do štyroch setov.

Tip: Sandgren vyhrá aspoň set

Kurz Niké: 1,88Australian Open – štvrťfinále

Miloš Raonič vs Novak Djokovič (28.1. o 9:00)

Na záver nepravé balkánske derby. Srb Djokovič narazí na Čiernohorca s kanadským pasom Raoniča. Vzájomná bilancia 9:0 v prospech Novaka je veľavravná. Jeho skvelé riterny zatiaľ vždy na súperov delový servis platili. Očakávať jeho triumf môžeme i teraz, no Miloš určite nepredá svoju kožu lacno. V Melbourne ešte neprišiel ani raz o podanie, čo musí robiť drobné vrásky na čele aj svetovej dvojke. Súčasná výkonnosť Kanaďana nasvedčuje tomu, že „Nole“ bude musieť nejeden set získať v skrátenej hre. Volíme preto hendikepovú stávku na kanadského bombardéra.

Tip: Raonič v hendikepe +5,5 gemu

Kurz Niké: 1,99

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

6 + 4 =