Home Názory Tenisové tipy: Koniec Zvereva, hladký postup Anisimovovej

Tenisové tipy: Koniec Zvereva, hladký postup Anisimovovej

by Dominika Mikušiaková

V pondelok na Roland Garros spoznáme kompletnú zostavu štvrťfinalistov. Ako sa bude dariť členom top 10 Alexandrovi Zverevovi či Juanovi Martínovi del Potrovi?

Roland Garros – 4. kolo

Amanda Anisimovová vs Aliona Bolsová-Zadoinovová (3.6. o 16:15)

Bolsová-Zadoinovová je asi najprekvapivejšou účastníčkou parížskeho osemfinále. Španielska reprezentantka začínala turnaj v kvalifikácii a cestou do 4. kola nestratila ani set. Cestou však nemusela čeliť žiadnej nasadenej hráčke. Spanilú jazdu má za sebou aj mladučká Američanka. Tá stúpa rebríčkom strmo nahor a v 2. kole jednoznačne zdolala aj Arynu Sabalenkovú. Jej agresívne poňatie by malo platiť aj na španielsku antukárku. Očakávame, že Anisimovová si zajtra zabezpečí hladký postup do premiérového grandslamového štvrťfinále.

Tip: víťazstvo Anisimovovej v hendikepe -1,5 setu

Kurz Niké: 1,75

Fabio Fognini vs Alexander Zverev (3.6. o 12:30)

Alexander Zverev v prebiehajúcej sezóne zaostáva za očakávaniami. Ideálna nebola ani jeho cesta do 4. kola. V piatom sete sa musel zachraňovať proti Millmanovi aj Lajovičovi, v oboch zápasoch pritom viedol 2:0 na sety. V zápasoch robí priveľa dvojchýb a často sa uchyľuje k pasívnemu poňatiu. To čo stačilo doteraz na kvalitného Fogniniho platiť nemusí. Talian síce má v Paríži tiež isté výkyvy, je to však muž veľkých zápasov a na trápiaceho sa súpera si zajtra bude určite veriť.

Tip: výhra Fogniniho

Kurz Niké: 1,87

Karen Chačanov vs Juan Martín del Potro (3.6. o 12:30)

Del Potro sa na aktuálnom ročníku Roland Garros javí v dobrej forme. V zápase s Nišiokom sa nevyhol problémom, v treťom kole Thompsonovi nedal najmenšiu šancu a z kurtu ho vyprevadil s „kanárom”. Chačanov sa stále nedokázal priblížiť k výkonom z konca minulého roka a vo vzájomnej bilancii s Argentínčanom zaostáva 0:3. Ak del Potro zopakuje výkon z predošlého kola, s Chačanovom by nemal mať väčšie problémy.

Tip: výhra del Potra