Home Názory Tenisové tipy: Keysová v Ču-chaji zdramatizuje situáciu v tabuľke

Tenisové tipy: Keysová v Ču-chaji zdramatizuje situáciu v tabuľke

Veľké ATP turnaje v Bazileji a Viedni pokračujú 2. kolom. Dominic Thiem na domácej pôde narazí na neobľúbeného súpera, Roberto Bautista Agut si skríži raketu s Richardom Gasquetom. Madison Keysová zvládne druhý zápas v Číne.

WTA Elite Trophy Ču-chaj – Orchideová skupina

Madison Keysová vs Petra Martičová (24.10. o 9:00)

Američanka Medison Keysová sa postarala v Číne o prvé veľké prekvapenie. Prehrala s Čeng Saj-šaj hrajúcou na voľnú kartu a skomplikovala si situáciu. V Ázii hrala po US Open už v Osake a Pekingu, kde ju zdolali Angelique Kerberová a Jennifer Bradyová. Madison by si chcela spomenúť na úspešné ťaženie z US Open, kde uhrala 4. kolo. V druhom zápase skupiny proti Petre Martičovej nesmie zaváhať. Chorvátka je o dve miesta nižšie v rebríčku a do Orchideovej skupiny vstúpi ako posledná tenistka. Keysovú zdolala pred dvoma rokmi na dvorcoch Rolanda Garrosa v troch setoch. Na tvrdom povrchu však favorizujeme Američanku.

Tip: víťazstvo Keysovej

Kurz Niké: 1,73

ATP 500 Bazilej – 2. kolo

Richard Gasquet vs Roberto Bautista Agut (24.10. o 15:00)

Francúz Richard Gasquet prerušil sériu štyroch stratených zápasov za sebou víťazstvom v 1. kole nad Argentínčanom Juanom Ignaciom Londerom. Najmä prvý set bol z jeho strany perfektný. Richard má celkovo veľmi dobré vstupy do zápasov. Aj derby v Métach začal proti Benoitovi Pairovi úspešne. Víťazným úvodným setom otvoril aj turnaj v Antverpách. Zápas proti Kórejčanovi Kwon Soon-woovi taktiež nedotiahol do víťazného konca. V Bazileji ho zajtra čaká Roberto Bautista Agut. Dvaja skúsení tenisti absolvovali už šesť vzájomných zápasov. Španiel vedie 4:2. Konfrontáciu v hale absolvovali v Paríži 2014. Z víťazstva sa tešil španielsky tenista. Aj po piatich rokoch má Roberto väčšie šance, no úspešnosť Gasqueta v úvodných setoch je zaujímavá. Myslíme si, že môže pozitívne prekvapiť aj tentoraz.

Tip: Gasquet vyhrá prvý set

Kurz Niké: 2,62

ATP 500 Viedeň – 2. kolo

Dominic Thiem vs Fernando Verdasco (24. 10. o 17:30)

Dominic Thiem je na domácom turnaji pod veľkým tlakom. Háji pozíciu nasadenej jednotky. Vo Viedni štartuje pravidelne od roku 2010, no najväčším úspechom je štvrťfinálová účasť zo sezón 2013 a 2018. Tentokrát sa celkom nadrel už v 1. kole proti Francúzovi Jo-Wilfriedovi Tsongovi. Druhý set vyhral cez tajbrejk. Druhou Dominicovou prekážkou na ceste k vysnívanému titulu bude španielsky veterán Fernando Verdasco. Rodák z Madridu je na sklonku kariéry, no netreba ho podceňovať. Proti Thiemovi má bilanciu 4:0. V hale sa stretli raz, v sezóne 2017 z toho bolo víťazstvo 2:0. Minimálne set by mohol vziať Španiel favoritovi aj na jeho domácej pôde.

Tip: Verdasco výhra aspoň set