Home Názory Tenisové tipy: Šanca na domáce derby vo finále v Hirošime je mizivá

Tenisové tipy: Šanca na domáce derby vo finále v Hirošime je mizivá

S tenisovými tipmi sa dnes zameriame na semifinálové zápasy v Hirošime a Čeng-čou. Nao Hibinová aj Misaki Doiová sa pokúsia zabojovať o čisto japonské finále. Tretí zaujímavý  zápas odohrá Karolína Plíšková s Ajlou Tomljanovičovou.

WTA Premier Čeng-čou – semifinále

Karolína Plíšková vs Ajla Tomljanovičová (14.9. o 4:00)

Svetová dvojka Karolína Plíšková ukončila pôsobenie na záverečnom Grand Slame sezóny pomerne skoro – v osemfinále na rakete Johanny Kontovej. Americký hard bol pre Češku ako stvorený a nejeden tenisový odborník ju pasoval za jednu z top favoritiek na titul. Karolína si môže čiastočne napraviť chuť na turnaji kategórie Premier v „krajine vychádzajúceho slnka“. V semifinále čaká na rodáčku z mesta Louny austrálska tenistka chorvátskeho pôvodu Ajla Tomljanovičová. Tá si v poslednom zápase poradila s Čeng Saj-saj. Predtým zdolala aj Kiki Bertensovú. Proti najlepšej Češke nie je bez šance, no vzájomné zápasy v aktuálnej sezóne ovládla práve Plíšková. Divoký zápas z Brisbane 6:1, 1:6, 6:1 z pohľadu Karolíny sa asi opakovať nebude, predpokladáme, že Tomljanovičová nezíska ani set.

Tip: víťazstvo Plíškovej v hendikepe -1,5 setu

Kurz Niké: 1,88

WTA International Hirošima – semifinále

Nao Hibinová vs Mihaela Buzarnescuová (14.9. o 4:30)

Japonka sa pred domácimi tribúnami postarala o poriadne prekvapenie, keď v predchádzajúcom zápase vyradila jednotku celého podujatia Taiwančanku Sie Šu-wej. Zápas bol síce plný brejkbalov, no Japonka mala v kľúčových okamihoch pevnejšie nervy. Tie bude rozhodne potrebovať aj pri reprezentantke Rumunska. Mihaela mala vážnejšie komplikácie len v zápase proti Narovej, na postup potrebovala získať 14 gemov. Pred turnajom neprežívala ideálne obdobie, na americkej šnúre zaznamenala iba dve víťazstvá, to  prvé v Toronte bolo proti domácej Carson Branstinovej. V Bronxe porazila Lauru Siegemundovú. Proti Hibinovej ešte nenastúpila. Myslíme si, že diváci uvidia zápas s veľkým množstvom gemov.

Tip: počet gemov viac ako 21,5

Kurz Niké: 1,83

Misaki Doiová vs Veronika Kudermetovová (14.9. o 5:45)

Ťažko povedať, aké pocity má japonská tenistka z vystúpenia na domácich kurtoch. Proti hráčkam, ktoré by mali byť kvalitatívne ďaleko za ňou, sa poriadne natrápila, dva zápasy z troch rozhodol až tretí set. Na druhej strane, tri zápasy na jednom turnaji vyhrala naposledy vo švédskom Bastade na antuke. Odvtedy zažívala rebríčkový prepad, ktorý sa zastavil na 107. priečke, takže psychologická výhoda vyplývajúca z opätovných víťazstiev by u nej mohla byť prítomná. Súperkou v semifinále jej bude reprezentantka ruskej tenisovej školy, 22-ročná Veronika Kudermetovová. Na ceste do semifinále v Hirošime stratila jediný set. Proti Doiovej ešte nikdy nehrala, tenisovú kvalitu na postup určite má, ale diváci budú na strane jej súperky. Myslíme si, že Kudermetovová vyhrá prvý set.

Tip: Kudermetovová vyhrá prvý set