Home Názory Tenisové tipy: Federer prevalcuje v Šanghaji aj Goffina

Tenisové tipy: Federer prevalcuje v Šanghaji aj Goffina

Roger Federer

V tenisových tipoch sa po dlhšom čase objaví Roger Federer. Legendárnemu Švajčiarovi sa do cesty v Šanghaji postaví húževnatý David Goffin. Belgičan sa pokúsi zmierniť negatívnu bilanciu. Ďalšie dva zápasy budú zo ženského okruhu v rakúskom Linzi a čínskom Tchien-ťine.

WTA International Tchien-ťin- 2. kolo

Magda Linettová vs Kurumi Narová (10.10. o 7:30)

Poľská tenistka sa momentálne nachádza v piatej svetovej desiatke. Hneď po US Open sa presunula do Ázie. V juhokórejskom Soule sa dostala až do finále. V ňom nestačila na talentovanú Češku Karolínu Muchovú. Získala len dva gemy. Napriek tomu musí byť so svojimi poslednými výkonmi spokojná. V 1. kole aktuálneho podujatia zdolala McHalovú. Teraz bude proti nej stáť Kurumi Narová. Japonka sa musela do hlavnej súťaže dostať cez kvalifikáciu. Stratila len jediný set v 1. kole proti Harriet Dartovej. Jej bilancia s Linettovou je pozitívna, v štyroch stretnutiach zvíťazila trikrát. Posledný zápas sa uskutočnil v sezóne 2017 a uspela v ňom Poľka. Teraz očakávame zápas s tromi setmi, výsledok si netrúfame odhadnúť.

Tip: počet setov 3

Kurz Niké: 2,52

ATP Masters 1000 Šanghaj – 2. kolo

David Goffin vs Roger Federer (10.10. o 12:30)

Subtílny belgický tenista mal uľahčenú pozíciu vo svojom predošlom zápase. Kukuškin mu vzdal v druhom sete za stavu 2:6, 0:3, mohol teda ušetriť pár fyzických síl, ktoré sa môžu v záverečnej časti sezóny hodiť. Zvlášť proti hráčovi ako je Federer. Legendárny Švajčiar si dal po vypadnutí vo štvrťfinále US Open s Grigorom Dimitrovom pauzu (s výnimkou Laver Cupu) až do aktuálneho turnaja v Šanghaji. Na „tisícke“ v Šanghaji je nasadená dvojka. S Goffinom má prudko pozitívnu bilanciu 9:1. V posledných troch meraniach síl nestratil ani set. Myslíme si, že trend bude pokračovať a hrajúca legenda vyhrá bez straty setu aj po štvrtý raz.

Tip: víťazstvo Federera v hendikepe -1,5 setu

Kurz Niké: 1,65

WTA International Linz – 2. kolo

Jelena Ostapenková vs Alizé Cornetová (10.10. o 19:45)

Ostapenková zvládla 1. kolo v Linzi bez väčších problémov. Zápas proti Tamare Korpatschovej sa vyznačoval veľkým počtom brejkbalových príležitostí najmä na strane víťazky. Z 13 zužitkovala šesť. Nemka si vybojovala tri šance a premenila dve. Keď sa pozrieme na rovnaké hodnoty v zápase Cornetovej proti Barbore Strýcovej, zistíme, že Francúzka stratila len jeden servis. Barbora mala päť šancí na brejk. Defenzíva proti hráčke akou je Ostapenková pri jej rýchlosti a umiestňovaní úderov je nepochybne náročnejšia. Všetko bude pravdepodobne záležať na momentálnom rozpoložení mladšej z dvojice. Jediný zápas spolu Cornetová s Ostapenkovou hrali v lanskej sezóne na harde v Cincinnati. V napínavom stretnutí viedla Ostapenková 6:1, 2:1, aby napokon prehrala tretí set s „kanárom“. Aj teraz by sme mohli vidieť zápas s maximálnym počtom setov, a možno s vyrovnanejším priebehom.