Home Názory Tenisové tipy: Federer zabojuje proti Nadalovi, nečakaný triumf Sabalenkovej

Tenisové tipy: Federer zabojuje proti Nadalovi, nečakaný triumf Sabalenkovej

by Jana Sedláková

Aj dnes sme si pre vás pripravili trojicu tipérskych odporúčaní. Neuveriteľný 39. vzájomný zápas odohrajú Roger Federer a Rafael Nadal. Finálovým súperom jedného z nich bude lepší z dvojice Miloš Raonič a Dominic Thiem. Aryna Sabalenková síce v Indian Wells vo dvojhre už skončila, no vo štvorhre nečakane zabojuje o titul.

WTA Premier Mandatory Indian Wells – finále

Barbora Krejčíková/Kateřina Siniaková vs Elise Mertensová/Aryna Sabalenková (16.3. o 23:00)

Sabalenková s Mertensovou prežívajú fantastický turnaj. Už vyradili aj Kristinu Mladenovičovú a Timeu Babosovú, ktorým patrí delené štvrté miesto vo svetovom rebríčku. Budú mať veľkú motiváciu zdolať aj najlepší deblový pár súčasnosti. Zaujímavá bielorusko-belgická kooperácia sa začala na Australian Open, kde skončili práve na raketách českého tendemu. Dokázali však obrať Krejčíkovú a Siniakovú o set a Mertensová so Sabalenkovou sa pokúsia zložiť reparát z tohto stretnutia. Na ich výhru je vypísaný pomerne zaujímavý kurz.

Tip: Víťazstvo páru Mertensová/Sabalenková.

Kurz: 1,95

ATP Masters 1000 Indian Wells – semifinále

Dominic Thiem vs Miloš Raonič (16.3. o 19:00)

Thiem ešte nikdy nevzal Raoničovi ani set. Kanadský dlháň zo štyroch vzájomných setov, ktoré hráči odohrali, iba jediný raz potreboval viac ako základných šesť gemov. Thiem však na turnaji ešte nestratil ani set a naviac je oddýchnutejší, kedže Gael Monfils pred zápasom vo štvrťfinále odstúpil z turnaja. Rakúšan naviac zlepšil svoju hru na tvrdom povrchu a určite sa pokúsi konečne výraznejšie potrápiť rodáka z Čiernej Hory. Mohlo by to vyjsť na trojsetový zápas.

Tip: Zápas bude mať tri sety.

Kurz: 2,05

Roger Federer vs Rafael Nadal (16.3. o 20:20)

V súboji týchto velikánov má navrch Rafael Nadal v pomere 23:15. Federer výrazne okresal svoju stratu v posledných zápasoch. Nadal však recept na odvekého rivala našiel naposledy v roku 2014 na Australian Open. Predtým ťahal sériu piatich vyhraných zápasov Španiel. Nadal však mal v predchádzajúcom stretnutí problém s pohybom a vyžiadal si ošetrenie. Tento fakt zrejme výrazne prikláňa misky váh práve na stranu Federera. Hoci v minulej a ani v tejto sezóne sa nestretli, veľavravná môže byť aj štatistika, že v posledných troch strenutiach s Federerom získal Nadal maximálne sedem gemov. Pre tieto fakty sa rozhodne oplatí zariskovať a tipnúť si, že Nadal viac ako desať gemov nezíska. Do takéhoto počtu hier sa zmestí aj prípadný jeden tajbrejk či výsledok 7:5, 7:5.

Tip: Nadal získa v zápase menej ako 10,5 gemu.