Home Názory Tenisové tipy: Stratí Djokovič na Australian Open prvý set?

Tenisové tipy: Stratí Djokovič na Australian Open prvý set?

Tretie kolo Australian Open, to už sú aj poriadne šlágre. Posvietili sme si na zápasy, v ktorých sa predstavia také hviezdy ako Novak Djokovič, Kei Nišikori či David Goffin.

Australian Open – 3. kolo

David Goffin vs Daniil Medvedev (19.1. o 2:30)

Rus Medvedev možno nie je najčastejšie skloňovaný mladík v súvislosti s grandslamovými titulmi v budúcnosti, no rozhodne aj on ich môže získavať. Po výbornom závere roka 2018 hrá skvele aj teraz. Na prípravnom turnaji v Brisbane prehral až vo finále, tu zmietol z kurtu Harrisa a Harrisona. V 2. kole spravil v troch setoch iba sedem nevynútených chýb! Jeho schopnosť rozhadzovať loptičky k čiaram bez prehnaného rizika je obdivuhodná. Proti rekonvalescentovi Goffinovi by mal mať prevahu. Je silnejší na servise a zaostávať nebude ani v medzihre. David „vybuchol“ v Dauhe proti Berankisovi, v Melbourne sa vytrápil proti Copilovi. Viac ako set mu podľa nás Daniil nepovolí.

Tip: víťazstvo Medvedeva v hendikepe -1,5 setu

Kurz Niké: 1,8

Joao Sousa vs Kei Nišikori (19.1. o 2:30)

Japonec Nišikori mal patriť do okruhu možných vyzývateľov „veľkej trojky“, ale zatiaľ sa na turnaji veľmi trápi. V 1. kole prehrával 0:2 na sety s Majchrzakom a predovšetkým súperove kŕče ho napokon zachránili. V 2. kole zas dovolil vyrovnať Karlovičovi z 0:2 na 2:2, pričom to nebolo cez tajbrejky. Kei robí na svoje pomery dosť chýb, čo mu môže proti portugalskej stálici Sousovi skomplikovať život. Joao je síce hráč bez výraznej zbrane, ale aj bez výraznej slabiny. Ťažko možno očakávať, že sa japonský tenista v zápase na tri víťazné sety vyvaruje v súčasnom rozpoložení výkyvov. Set podľa nás Sousa, ktorý už zdolal tento rok Šapovalova či Kohlschreibera, získa.

Tip: Sousa vyhrá aspoň set

Kurz Niké: 1,75

Novak Djokovič vs Denis Šapovalov (19.1. o 4:30)

Na záver jeden zo šlágrov. Srbskú svetovú jednotku a najväčšieho favorita vyzve kanadský supertalent, ktorý čaká pravdepodobne budúcnosť na najvyšších poschodiach rebríčka. Djokovič hral dosť nevýrazne na prípravnom turnaji v Dauhe, a tak je jeho forma stále trochu otázna. V Melbourne ho Kruger preveriť nemohol, Tsonga zas po zranení výrazne zaostáva v medzihre. Sebavedomý mladík Šapovalov je iný kaliber. Je ľavák, dobre podáva a predovšetkým hrá maximálne agresívne z forhendu i bekhendu. To je cesta ako Srba potrápiť. Na víťazstvo to stačiť nebude, ale ak to bude v niektorej fáze duelu Denisovi padať, set môže v pohode získať.

Tip: Šapovalov vyhrá aspoň set