Home Názory Tenisové tipy: Čchungovo trápenie, Wawrinka to nebude mať ľahké

Tenisové tipy: Čchungovo trápenie, Wawrinka to nebude mať ľahké

by Dominika Mikušiaková

Už zajtra štartuje zápasmi prvého kola prestížny turnaj v Rotterdame. V hre budú aj Stan Wawrinka či Čchung Hjeon. Ako si budú zajtra počíňať?

ATP 500 Rotterdam – 1. kolo 

Andreas Seppi vs Peter Gojowczyk (11.2. o 12:30)

Súboj Seppiho s Gojowczykom nemá na prvý pohľad favorita. Jediný vzájomný zápas hraný na antuke vyhral Nemec, nemusí to však nič znamenať. Seppi je známy svojou stabilitou, na okruhu je stálicou. Forma Gojowczyka je v poslednom období otázna. Navyše  má v nohách náročnú kvalifikáciu, dnes odohral trojsetový zápas. Aj to môže hovoriť v prospech talianskeho tenistu.

Tip: Výhra Seppiho

Kurz Niké: 1,79

ATP 500 Rotterdam – 1. kolo

Čchung Hjeon vs Nikoloz Basilašvili (11.2. o 20:50)

Ani jeden z aktérov duelu momentálne neoplýva najlepšou formou. Basilašvili prekvapil skorým vypadnutím v Sofii so 180. hráčom sveta Brandsom. Takýto výpadok u Gruzínca nie je ojedinelý, na Australian Open či v Dauhe však nesklamal. Čchung sa trápi už dlhodobo, formu spred zranenia sa mu stále nedarí nájsť. Basilašvili sa na halovom harde cíti dobre a jeho súper prežíva hlbokú krízu. Preto kurz naňho považujeme za prestrelený.

Tip: Výhra Basilašviliho

Kurz Niké: 2,06

ATP 500 Rotterdam – 1. kolo 

Benoit Paire vs Stan Wawrinka (11.2. o 19:30)

Šlágrom úvodného hracieho dňa bude súboj dvoch kamarátov s bohatou históriou. Paire vo vzájomnej bilancii zaostáva 3:8. Posledné štyri zápasy sa hrali na maximálny počet setov. Francúz je povestný pre svoje skraty a výpadky, proti súperom zvučného mena sa však zväčša vie vybičovať k dobrému výkonu. Wawrinka navyše tiež nepatrí medzi hráčom s najstabilnejšími výkonmi. Veríme, že Paire ho môže minimálne potrápiť.

Tip: Paire získa aspoň set

Kurz Niké: 1,6

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

eight − 3 =