Home Názory Tenisové tipy: Benčičová potrápi svetovú jednotku, koniec Zvereva

Tenisové tipy: Benčičová potrápi svetovú jednotku, koniec Zvereva

US Open je čoraz bližšie k vyvrcholeniu a v podstate každý zápas je už šláger. Dnes budú v hre aj Naomi Osaková, Belinda Benčičová alebo Alexander Zverev.

US Open – 4. kolo

Donna Vekičová vs Julia Görgesová (2.9. o 17:00)

Pre obe tenistky vyznávajúce agresívny prístup je už postup do 4. kola skvelý. Pre krásku Vekičovú je to dokonca vyrovnanie grandslamového maxima. Stále iba 23-ročná hráčka však má obrovský potenciál a môže mieriť ešte vyššie. Tento rok je jej životný, podáva stabilné výkony. V New Yorku ešte nestratila set, hoci treba priznať, že mala prijateľný žreb. Görgesová zažíva v tejto sezóne drobný ústup z pozícií. Aj US Open už mohol byť bez nej, keď v 1. kole tak-tak, že neprehrala s Vichľancevovou. Potom sa rozbehla, v 3. kole porazila aj Bertensovú, no tá nie je v optimálnej forme. Napriek bilancii 3:0 pre Juliu by na outdoorovom harde a v súčasnej forme mala byť lepšia Donna.

Tip: víťazstvo Vekičovej

Kurz Niké: 1,88

Naomi Osaková vs Belinda Benčičová (2.9. o 18:00)

Obhajkyňa titulu Osaková rastie na US Open od zápasu k zápasu, tentoraz ju však čaká zatiaľ najkvalitnejšia súperka, zároveň jej neobľúbená. Belinda vedie vo vzájomnej bilancii 3:1 (z toho 2:0 tento rok i 2:0 na vonkajších hardoch). Prehrala len v sezóne 2013 na malom antukovom ITF turnaji. Jej tenis založený na výbornej medzihre i pohybe robí Naomi dlhodobo problémy. Japonka proti nemu zvykne robiť dosť chýb, čo môže byť aj dnešný prípad. Benčičová síce nie je favoritka, ale získať aspoň set v jej silách určite je.

Tip: Benčičová vyhrá aspoň set

Kurz Niké: 1,63

Alexander Zverev vs Diego Schwartzman (2.9. o 19:15)

Nemecký talent Zverev prišiel na US Open v nevýraznej forme, keď ho v ostatných týždňoch sprevádzalo veľa chýb a trápenie na podaní. Ani v New Yorku to nie je žiadna krasojazda, v troch zápasoch potreboval proti Albotovi, Tiafoeovi, Bedenemu dovedna 14 setov. Únava už môže byť citeľná, čo sa dnes pokúsi využiť drobný Argentínčan. Ten hrá v podstate antukový tenis, ale dlhodobo účinný aj na hardoch. Do 4. kola preletel bez straty setu! Jeho šance sú dnes podľa nás veľké, kurz okolo 2 treba skúsiť.

Tip: víťazstvo Schwartzmana