Home Názory Tenisové tipy: Baghdatis sa nebude chcieť rozlúčiť v 1. kole Wimbledonu

Tenisové tipy: Baghdatis sa nebude chcieť rozlúčiť v 1. kole Wimbledonu

Tenisové tipy zavítali na Wimbledon – „turnaj turnajov“. Mužský „pavúk“ ponúka množstvo kvalitných zápasov, vybrať tri nebola ľahká úloha.

Wimbledon – 1. kolo

Marcos Baghdatis vs Brayden Schnur (2.7. o 13:15)

Súboj voľnej karty a „lucky losera“ v prvom kole? Marcos Baghdatis je tenisový srdciar, čo ukázal už vo veľkom množstve zápasov. Na najslávnejšom turnaji by chcel ukončiť svoju profikariéru. Tento rok vyhral challenger v Šen-čene, pred viac ako desaťročím dokázal ovládnuť aj ATP turnaje v Záhrebe a Pekingu. Na „živom povrchu“ absolvuje len druhý zápas v sezóne. Na exhibícii v Hurlinghame porazil Kanaďana Augera-Aliassimeho. V minulej sezóne na Wimbledone porazil Dominica Thiema, keď Rakúšan v treťom sete vzdal. Proti Kanaďanovi sa Cyperčan vyhecuje k maximálnemu výkonu. Anglické publikum bude určite na jeho strane. Kanaďan Schnur už v turnaji byť nemusel, vypadol vo finále kvalifikácie s Talianom Carusom. S Baghdatisom uhrá maximálne set, rozhodne nie celý zápas.

Tip: víťazstvo Baghdatisa

Kurz Niké: 1,78

Bernard Tomič vs Jo-Wilfried Tsonga (2.7. o 15:15)

Kontroverzný austrálsky tenista sa počas kariéry prezentuje viac škandálmi ako tenisom. Výsledok je taký, že napriek potenciálu na top 20 sa poneviera na hranici prvej stovky, ale vie padnúť aj nižšie. Momentálne zjavne nie je v dobrom rozpoložení – na tráve vyhral iba nad Gojowczykom, Seppim a Paulom, nestačil na hráčov ako Granollers, Carreňo-Busta a Davidovich-Fokina. Proti Tsongovi nebude mať veľmi veľa šancí na úspech, najmä nie s jeho mentálnym prístupom. Vzájomná bilancia hovorí jasne v Austrálčanov neprospech – 0:3. Aj keď sa na tráve ešte nestretli, nemyslíme si, že v zápase uvidíme viac ako tri sety.

Tip: víťazstvo Tsongu v hendikepe -2,5 setu

Kurz Niké: 2,14

Wimbledon – 1.kolo

Taylor Fritz vs Tomáš Berdych (2.7. o 15:15)

Tomáš Berdych sa vracia na dvorce po takmer 4-mesačnej pauze, keď nerátame exhibíciu Boodles. Rodák z Valašského Meziříčí bol naposledy v súťažnom kolotoči v Indian Wells, kde nestačil na Lópeza. Rozohrával sa na spomínanej exhibícii, dokázal vziať set Šapovalovovi, no Baustistovi nedokázal zobrať ani jediný servis. Berdychov aktuálny súper Fritz je perfektne rozohraný – vyhral turnaj v Eastbourne, vo finále dokázal zdolať špecialistu na zelený povrch obra Sama Querreyho bez straty setu a dokonca aj bez tajbrejku. To sa nepodarí bežne ani lepším hráčom od mladého Američana. S Čechom by si mal poradiť. Pomerne jednoznačne.  V zápase uvidíme menej ako 40,5 gemu

Tip: počet gemov menej ako 40,5