Home Názory Tenisové tipy (8.9.): Vracajúci sa Nišikori, domáca premiéra Veselého a bez formy hrajúci Albot

Kei Nišikori

BRATISLAVA – Dnes trochu prekvapivo nevolíme žiaden tip z US Open. Zápasy sa dostávajú do štvrťfinálových bojov, kde je predikovať favorita veľmi náročné a tak sa dnes pozrieme na ATP v rakúskom Kitzbüheli a na jeden zápas v Prostějove.

ATP Kitzbühel – 1.kolo

Sebastian Ofner – Radu Albot (8.9. o 12:30)

Domáci Ofner má v prvom kole prijateľného súpera na rozbeh. Albot tento rok ešte neokúsil chuť víťazstva a ťahá negatívnu sériu deviatich prehier v rade. Na US Open sa očakávalo z jeho strany zlepšenie, ale Gombos ho porazil jednoznačne 3:0. Ofner je Rakúšan, ktorý dosahoval na domácich turnajoch počas koronapauzy slušné výsledky. Je aktuálne rozohraný z turnajov v Česku, kde absolvoval viacero zápasov na antuke. Domáce prostredie, lepšia forma a aklimatizácia v horských podmienkach dnes môže rozhodnúť o jeho triumfe.

Tip: Víťaz zápasu Ofner 6:7, 6:4, 7:6 VÝHRA!

Kurz Niké: 1,44

Miomir Kecmanović – Kei Nišikori (8.9. o 13:50)

Nad formou japonského tenistu visí otáznik. Posledný súťažný zápas odohral vlani práve na US Open. Neustále ho limitujú zranenia a v poslednej dobe ho neobišiel ani koronavírus. Bol dvakrát pozitívne testovaný a je veľmi ťažké predpokladať, v akej forme príde do Rakúska. Antuka je po tvrdom povrchu je druhým najsilnejším povrchu, ale je tu zraniteľný. Kecmanović podľahol na US Open favorizovanému Bautistovi, ktorému však zobral set. Tento 21-ročný talent sa cíti na antuke ako ryba vo vode a dnes Nišikorimu podľa nášho názoru minimálne jeden set uchmatne.

Tip: Kecmanović vyhrá aspoň set 4:6, 6:4, 6:2 VÝHRA!

Kurz Niké: 1,36

ATP Challenger Prostějov – 1.kolo

Iľja Ivaška – Jiří Veselý (8.9. o 13:40)

Český tenista nedisponuje najlepšou formou, ale v domácich podmienkach je bezpochyby favorit. Veselý vyhral turnaj v Prostějove už trikrát, konkrétne v rokoch 2014, 2015 a 2017. V prvom kole na US Open podľahol Moutetovi 3:0, ale dnes od neho čakáme diametrálne odlišný výkon. Antuka je najsilnejší povrch Veselýho, zatiaľ čo najslabší Ivaškov. Ten za celú kariéru odohral na antuke len 48 zápasov s bilanciou 25-23. Veselý je favoritom dnešného zápasu.

Tip: Víťaz zápasu Veselý 2:6, 3:6 VÝHRA!