Home Názory Tenisové tipy (8.10.): Ženské semifinále sľubuje veľký boj, ale aj jasný postup poľskej kométy

Petra Kvitová

BRATISLAVA – Ani dnes nebudú chýbať tradičné tipérske odporúčania. Na Roland Garros ide do tuhého, dnes sú na programe semifinálové zápasy žien. Pozrieme sa aj na osemfinálový zápas v Barcelone.

WTA Roland Garros – semifinále

Sofia Keninová – Petra Kvitová (8.10. o 16:00)

Obe hráčky sú právom v semifinále. Počas celého turnaja sa prezentujú famóznou formou, sú silné na servise a dokážu zvládať kritické momenty. Kvitová v piatich zápasoch nestratila ani set, ale na druhú stranu mala šťastie na priaznivý los. Vo včerajšom zápase so Siegemundovou najmä v druhom sete ukázala, že je zraniteľná. Keninová tu má skalp Ferrovej a včera odohrala dobrý zápas proti krajanke Collinsovej, keď sa po nešťastne prehratom druhom sete psychicky nepoložila a súperke nadelila dokonca kanára. Dnešný zápas nemá jednoznačnú favoritku, a preto volím stávku na vyšší počet gemov v zápase

Tip: Počet gemov v zápase viac ako 19,5

Kurz Niké: 1,49

Tip OK

Iga Świąteková – Nadia Podorosková (8.10. o 15:00)

Prekvapivé zastúpenie v druhom semifinále. Len málokto by pred turnajom povedal, že tieto dve hráčky dokráčajú až do semifinále, ale výbornými výkonmi sa zaslúžili o semifinálovú miestenku. Poľská hráčka doslova valcuje jednu súperku po druhej, keď porazila napríklad Češku Vondroušovú a najväčším prekvapením bola jednoznačná výhra nad najväčšou favoritkou Halepovou. Świąteková hrá sebavedome, pomáha si skvelým servisom a jej hra je založená na veľkom počte víťazných úderov. Podorosková tu odohrala už 8 zápasov, keď sa z kvalifikácie prebojovala až do semifinále, ale myslím, že dnes tu bude pre ňu konečná. Porazila Svitolinovú, ale tej absolútne nevyšiel zápas, hrala veľmi pasívne a nechala diktovať tempo argentínskej hráčke. Poľka dnes od začiatku preberie iniciatívu v zápase a vyhrá 2:0.

Tip: Świąteková vyhrá 2:0

Kurz Niké: 1,50

Tip OK

Challenger Barcelona – osemfinále

Carlos Gimeno Valero – Christopher O’Connell (8.10. o 12:30)

19-ročný Španiel Valero ešte nemá prakticky žiadne skúsenosti s challengerovou úrovňou. Ide o bývalého 12. juniora sveta a medzi mužmi ešte veľa úspechov nemá, štartuje väčšinou len na ITF turnajoch nižšej kategórie. V Barcelone dostal divokú kartu a v prvom kole trochu prekvapivo zdolal Couacauda, ktorý hral odovzdaným dojmom. Austrálčan O’Connell mal predovšetkým minulú sezónu veľmi úspešnú s bilanciu 82-26. Minulý týždeň bol v talianskom meste Biella v semifinále a na rastúcu výkonnosť nadviazal aj dominantnou výhrou v prvom kole nad Boltom. Španielsky tenista bude určite veľmi motivovaný, ale myslím, že skúsenejší Connell mu dnes vystaví stopku.

Tip: Víťaz zápasu O’Connell