Home Názory Tenisové tipy (4.9.): Vyrovnaný zápas dvoch mladých pušiek či skúsená Kerberová

Tenisové tipy (4.9.): Vyrovnaný zápas dvoch mladých pušiek či skúsená Kerberová

Angelique Kerberová

BRATISLAVA – Aj na záver pracovného týždňa sme si pre vás pripravili tradičné tipérske odporúčania. Dnes sa pozrieme opäť na US Open, kde nás čaká tretie kolo.

ATP US Open – 3.kolo

Jordan Thompson vs Michail Kukuškin (4.9. o 20:30)

Pre 32- ročného Kukuškina je tretie kolo veľkým úspechom. Tento rok nemal dobrú formu, navyše na prípravnom turnaji pred US Open prehral 0:2 s Norriem. Na americkom grandslame mu v prvom kole prial priaznivý žreb, keď bez väčších problémov porazil ortodoxného antukára Balázsa, ktorý na rýchlom povrchu veľa vody nenamútil. V druhom kole trochu prekvapujúco porazil Garina, ktorý ale hral podpriemerne. Čilan prehrával už 2:0, dokázal vyrovnať na 2:2 a v piatom sete bol brejk hore, ani to mu však nestačilo na zavŕšenie dokonalej otočky. Thompson tu mal náročnejších súperov, zdolal v štyroch setoch Travagliu aj Gerasimova. U Kukuškina dnes bude cítiť deficit fyzických síl a podľa nášho názoru pôjde Austrálčan ďalej.

Tip: Víťaz zápasu Thompson 7:5, 6:4, 6:1 – Tip OK

Kurz Niké: 1,43

Denis Šapovalov vs Taylor Fritz (4.9. o 19:30)

Očakávame veľmi vyrovnaný zápas. Obaja tenisti sú v dobrých formách, ktoré potvrdili v prvých dvoch kolách. Fritz vyzdvihol svoju náročnú prípravu, z ktorej chce profitovať. V prvom kole porazil Koepfera 3:1, v ďalšom nestratil set proti matadorovi Simonovi. V dvoch zápasoch stratil len trikrát servis a niet pochýb o tom, že jeho najsilnejšou zbraňou je práve delový servis. Šapovalov porazil na generálke pred US Open Čiliča, ale podľahol trochu prekvapivo Nemcovi Struffovi. Vo Flushing Meadows stratil set aj s Kordom, aj s Kwonom. Vo vzájomných zápasoch vedie nad Fritzom 2:0, ale dnes by to malo byť vyrovnanejšie a volíme stávku na vyšší počet gemov v zápase.

Tip: Počet gemov v zápase viac ako 37,5 – Tip OK

Kurz Niké: 1,50

WTA US Open – 3.kolo

Angelique Kerberová vs Ann Liová (4.9. o 18:30)

Liová je zatiaľ jedným z najpríjemnejších prekvapení na US Open. V prvom kole porazil Rusovú a aby toho nebolo málo, v ďalšom kole šokovala trinástu nasadenú Riskeovú. Liová má len 20 rokov a odborníci jej predpovedajú sľubnú budúcnosť. Tretie kolo na grandslame je pre ňu veľkým úspechom, ale dnes ju čaká skúsená a ostrieľaná Nemka Kerberová. Kerberová do poslednej chvíle váhala, či sa na US Open predstaví, ale zdá sa, že urobila dobre. V prvých dvoch kolách nestratila set a porazila Tomljanovičovú aj Friedsamovú. Podľa nášho názoru tu dnes rozhodnú skúsenosti, ktorých má Nemka nespočetne viac. Mladá Američanka môže byť so svojím úspechom spokojná, ale dnes to bude pre ňu pravdepodobne konečná.

Tip: Víťaz zápasu Kerber 6:3, 6:4 – Tip OK