Home Najdôležitejšie Tenisové tipy (19.3.): Ako si Kužmová a Schmiedlová v boji o semifinále poradia s favoritkami?

Tenisové tipy (19.3.): Ako si Kužmová a Schmiedlová v boji o semifinále poradia s favoritkami?

by Majo Malinovský
Anna Karolína Schmiedlová, Viktória Kužmová, Monterrey

BRATISLAVA – Ani dnes nemôže chýbať tradičná porcia tipérskych odporúčaní, ktoré sa snažíme uviesť do vašej pozornosti.


ATP Dubaj – semfinále

Aslan Karatsev – Andrej Rublev (19.3. o 16:00)

Zaujímavé ruské derby nás čaká v Dubaji, kde si to v boji o finále rozdajú Karatsev s Rublevom. Senzačný ruský semifinalista Australian Open vystúpal po skvelých výsledkoch už na 42. miesto rebríčka ATP a aj v Dubaji zatiaľ potvrdzuje obrovskú kvalitu. Karatsev po vyradení Gerasimova v dvoch setoch absolvoval v Dubaji už tri trojsetové bitky, ktoré úspešne zvládol, ale v nohách má 27-ročný ruský tenista už 11 setov. Na druhej strane o štyri roky mladší Rublev, ktorý triumfom nad Fucsovicsom natiahol víťaznú šnúru na podujatiach ATP 500 už na neuveriteľných 23 zápasov, odohral v Dubaji len šesť setov a očakávam, že v boji o finále bude mať viac síl. Rublev už nabral na okruhu ATP množstvo skúseností a pôsobí podstatne vyzretejším dojmom ako kedysi a o jeho tenisových kvalitách niet najmenších pochýb. V prvom vzájomnom súboji jednoznačne favorizujem aktuálnu svetovú osmičku a verím, že to zvládne v dvoch setoch.

Tip: Karatsev neuhrá ani set

Kurz Niké: 1,67

Tip KOWTA Monterrey – štvrťfinále

Leylah Annie Fernandezová – Viktória Kužmová (19.3. o 01:00)

Šancu pomstiť vyradenie svojej krajanky Kristíny Kučovej má slovenská singlová jednotka Viktória Kužmová, ktorá v mexickom Monterrey o semifinále zabojuje s veľkou kanadskou favoritkou Leylah Annie Fernandezovou. Iba 18-ročný talent preukázal v súboji s Kučovou veľkú dravosť a behavosť a slovenská outsiderka mala v úvodnom sete veľké problémy odvrátiť nepopulárneho kanára. Aj keď v druhom dejstve hru patrične vyrovnala, v zápase uhrala len päť hier. Kužmová sa po sérii prehier v Monterrey solídne rozohrala, keď v súboji s Dolehideovou aj Dartovou, v ktorých nebola favoritkou, nestratila ani set a počínala si pomerne suverénne. Ľavoruká Kanaďanka je ale ešte podstatne silnejšou súperkou ako dvojica hráčok mimo elitnej 150-tky rebríčka WTA a dnes očakávam ďalší suverénny triumf kanadského talentu.

Tip: Menej ako 19,5 gemu v zápase

Kurz Niké: 1,89

Tip KO


WTA Monterrey – štvrťfinále

Anna Karolína Schmiedlová – Sara Sorribesová Tormová (20.3. o 02:30)

Mimoriadne náročná súperka v boji o semifinále v Mexiku čaká aj na ďalšiu slovenskú zástupkyňu Annu Karolínu Schmiedlovú. Tá sa psotaví španielskej svetovej 57. Sorribesovej Tormovej, ktorá už minulý týždeň v Mexiku ovládla podujatie v Guadalajare a pri piatich triumfoch stratila len úvodný set na turnaji v tajbrejku s Minnenovou. V Monterrey síce musela absolvovať trojsetovú bitku s Tsurenkovou, ale po skreči Juvanovej dostala dostatok času na oddych a regeneráciu aj po predchádzajúcom vyhratom podujatí. Schmiedlová sa spolu s Kužmovou skvele rozohrala tak v singli ako aj debli, kde včera slovenský pár tesne stroskotal na americkom duu. Schmiedlová, ktorá klope na dvere svetovej stovky po demolácii Boulterovej dokázala proti neobľúbenej Paoliniovej parádne otočiť, ale dlhý trojsetový boj jej určite odobral značné množstvo síl. Očakávam, že Španielka potvrdí rolu favorita a malo by to byť suverénne víťazstvo.

Tip: Sorribesová Tormová -3,5 gemu v zápase

Kurz Niké: 1,77

Tip OK

Zdroj: ts, Niké

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

1 + twelve =