Home Audio/video VIDEO Ani bývalá svetová trojka ho nezastavila: Iba 19-ročný tínedžer v Mexiku píše históriu

VIDEO Ani bývalá svetová trojka ho nezastavila: Iba 19-ročný tínedžer v Mexiku píše históriu

by Majo Malinovský
Lorenzo Musetti

ACAPULCO – Iba 19-ročný taliansky tínedžer Lorenzo Musetti na svojom životnom turnaji v mexickom Acapulcu pokračuje v rozprávkovej púti.


Potom, čo sa Talian úspešne prehrýzol trojkolovou kvalifikáciou, vyradil premiérovo hráča z elitnej desiatky – Argentínčana Schwartzmana a predviedol fantastický obrat s ďalším favoritom – Američanom Tiafoem (2:6, 6:3, 7:6), dosiahol na okruhu ATP ďalšie veľké víťazstvo.

Musetti zdolal aj tretieho veľkého favorita, keď si v boji o semifinále vyšliapol na bývalú svetovú trojku a trojnásobného grandslamového semifinalistu Bulhara Dimitrova. V premiérovom semifinále na okruhu ATP čaká na obrovský talent talianskeho tenisu turnajová jednotka Stefanos Tsitsipas.Veľké semifinále aj pre Köpfera

Ten zdolal vo štvrťfinále turnajovú sedmičku Kanaďana Felixa Augera-Aliasimmea 7:5, 4:6, 6:3. Semifinálová premiéra čaká v Acapulcu aj na nemeckého tenistu Dominika Köpfera, ktorý po senzačnom vyradení Raoniča zvládol v štvrťifnále aj Brita Norrieho a o finále si zahrá s krajanom Alexandrom Zverevom.Lorenzo Musetti (Tal.) – Grigor Dimitrov (Bul.-5) 6:4, 7:6 (3)

Dominik Köpfer (Nem.) – Cameron Norrie (V. Brit.) 7:5, 6:4

Stefanos Tsitsipas (Gr.-1) – Felix Auger-Aliassime (Kan.-7) 7:5, 4:6, 6:3

Alexander Zverev (Nem.-2) – Casper Ruud (Nór.-8) bez boja

Zdroj: ts, TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

9 − five =