Home Audio/video VIDEO Ani Schmiedlová si v Mexiku o finále nezahrá: Ani dobré vstupy do setov a setbal na favoritku nestačili

Anna Karolína Schmiedlová

MONTERREY – Po konci Viktórie Kužmovej si ani Anna Karolína Schmiedlová na turnaji WTA v mexickom Monterrey nezahrá o finále.

Rozhodla o tom jej štvrťfinálová prehra so španielskou favoritkou Sarou Sorribesovou Tormovou, s ktorou neuhrala ani set. Opäť to bol už tradične v zápasoch Schmiedlovej duel plný brejkov a brejkbalov na obidvoch stranách. Slovenka využila štyri z ôsmich možností, jej španielska súperka sedem zo sedemnástich.

Schmiedlová síce po udržanom úvodnom servise dokázala hneď brejknúť favoritku a ujať sa vedenia 2:0, ale po dvoch prehratých podaniach razom prehrávala 2:3. Ďalší priebeh setu priniesol ešte tri brejky a favoritka sa presne za hodinu radovala zo zisku prvého setu – 6:3.

Druhé dejstvo prinieslo ďalších päť brejkov, keď opäť lepšie začala slovenská tenistka. Okamžitým brejkom a následným odvrátením až troch brejkbalov súperky viedla 2:0 a zdalo sa, že by duel mohla zdramatizovať. V štvrtej hre ale opäť na podaní odvracala dva brejkbaly a aj keď servis ešte udržala, v šiestej hre už nie. V deviatej sa Slovenka opäť nadýchla a dokázala brejknúť súperku, ale následné podávanie na víťazstvo v sete jej nevyšlo. Španielka odvrátila setbal Schmiedlovej a svoj štvrtý brejkbal premenila na brejk. Práve desiata hra bola zlomová, keďže Schmiedlová mohla vyrovnať skóre setov, následne už nenašla v sebe dostatok psychických síl a Španielka brejkom na 7:5 za dve hodiny aj 20 minút postúpila do semifinále.

O finále si španielska víťazka zahrá s kanadskou hviezdičkou Fernandezovou, na ktorej rakete po Kučovej skončila aj slovenská jednotka Kužmová. Druhú semifinálovú dvojicu v Monterrey tvoria Golubičová s Liovou.