Home Audio/video VIDEO Kužmová si o finále nezahrá: Po Kučovej ani ona nenašla recept na 18-ročný kanadský talent

Viktória Kužmová

MONTERREY – Slovenská singlová jednotka Viktória Kužmová si v mexickom Monterrey o finále nezahrá.

Rozhodla o tom jej štvrťfinálová prehra s iba 18-ročnou kanadskou hviezdičkou, ktorá predtým taktiež hladko v dvoch setoch vyradila slovenskú tenistku Kristínu Kučovú.

Kužmová do boja o semifinále vstúpila dobre, keď piaty brejkbal v úvodnom geme zápasu na podaní súperky premenila na brejk. Vzápätí ustála problémy na vlastnom servise a po odvrátení troch brejkbalov Kanaďanky viedla 2:0. Kanadský talent sa ale brejku dočkal v šiestej hre a následne si obidve hráčky držali podania. V desiatej hre síce Kanaďanka na podaní Kužmovej zahodila setbal a následne na tom vlastnom musela odvracať až štyri brejkbaly, ale ťažké chvíle zvládla a v dvanástej hre Slovenku brejkla a ani tajbrejk sa tak nekonal – 7:5.

Po nevydarenej koncovke úvodného dejstva sa v druhom sete Kužmová nešla dostať späť do tempa a po dvoch brejkoch mladej Kanaďanky a troch udržaných podaniach visel vo vzduchu kanár. Ten sa ale Kužmovej podarilo odvrátiť a za stavu 1:5 dokonca na podaní súperky čelila mečbalu, ale dokázala Kanaďanku brejknúť a aspoň trochu druhý set zdramatizovať. Fernandezová zaútočila hneď na ďalšom podaní Kužmovej, ale slovenská jednotka úspešne odvrátila dva mečbaly súperky a znížila na 3:5. Dráma sa už ale nekonala, 18-ročná favoritka zápasu na servise premenila hneď prvý mečbal a po necelých dvoch hodinách sa mohla radovať z postupu.

O vyrovnanie maxima možno proti tretej Slovenke

Fernandezová, ktorá si po tretíkrát v kariére zahrala štvrťfinále turnaja WTA a opäť to bolo v Mexiku, druhý raz premenila túto účasť na postup do semifinále. O vyrovnanie svojho maxima z minuloročného Acapulca a teda postup do finále zabojuje ľavoruká Kanaďanka s víťazkou slovensko-španielskeho štvrťfinále Schmiedlová – Sorribesová Tormová.