Home Názory Tenisové tipy (10.9): Trojlístok tipov z Prostějova: V hlavnej úlohe Kližan, Andújar či Vukic

Martin Kližan

BRATISLAVA – Ani dnes nebudú chýbať naše tipérske odporúčania. Dnes sme si vybrali tri tipy z Challengeru v Prostějove, ako sa bude dariť Kližanovi s Kovalíkom?

ATP Challenger Prostějov – štvrťfinále

Pablo Andújar – Jozef Kovalík (10.9. o 12:30)

Španiel Andújar je na pomalej antuke ako ryba vo vode, čo dokumentoval včerajšou deštrukciou Giustina, ktorý za stavu 6:0, 3:0 skrečoval, údajne pre zranenie, ale žiadne ošetrovanie predtým nemal. Andújar hral strojovo presnú hru a ukázal, že po minuloročnom víťazstve tu má tento rok rovnaký cieľ. V ceste mu bude stáť náš Jozef Kovalík, ktorý tu včera v troch setoch porazil nepríjemného ľaváka Stebeho. Trochu nám chýba z Kovalíkovej strany koncentrácia počas celého zápasu, pretože často v zápasoch strieda lepšie momenty s tými horšími. Ak dnes neudrží vysoký level počas celého zápasu, Andújar to bude náležite trestať.

Tip: Víťaz zápasu Andújar

Kurz Niké: 1,60

Stefano Travaglia – Martin Kližan (10.9. o 14:00)

Kližan včera ušiel hrobárovi z lopaty, keď proti Martínezovi odvrátil v tajbrejku mečbal a v treťom sete vyhral 6:1. Martin ukázal dobrý herný prejav a toto je fáza turnaja, ktorá by mu mohla vyhovovať. On je typom tenistu, ktorý keď má motiváciu, tak dokáže ísť ďaleko. Prostějov mu sedí, ale dnes bude čeliť kvalitnému súperovi. Travaglia sa usadil v top 100 svetového rebríčku a ako každý Talian, aj on obľubuje antuku. Po neúspešnej americkej tour sa v prvom kole vytrápil s domácim Svrčinom, ktorého zdolal 2:1. Včera odohral ďalší tesný zápas s Popkom. V Prostějove nepredvádza dominantnú hru a Kližan mu dnes set môže pokojne zobrať.

Tip: Kližan vyhrá aspoň set

Kurz Niké: 1,47

Kamil Majchrzak – Aleksandar Vukic (10.9. o 12:00)

Austrálčan Vukic v Prostějove včera šokoval výhrou nad Veselým. Český tenista bol v zápase veľkým favoritom, keď tamojší turnaj vyhral už trikrát a chcel útočiť na štvrtý titul. Vukic však dokázal limitovať jeho zbrane a opäť skvele podával. Majchrzak po návrate z US Open porazil Safiullina aj Polmansa 2:0. Polmans nepatrí medzi antukárov a tak Poliakovi cestu do štvrťfinále uľahčil. Ak dnes bude Vukicovi padať prvý servis a bude robiť priame body, set Majchrzakovi zoberie.

Tip: Vukic vyhrá aspoň set