Home Názory Tenisové tipy (1.9.): Gombos, Martin aj španielske derby na US Open

Tenisové tipy (1.9.): Gombos, Martin aj španielske derby na US Open

by Majo Malinovský

BRATISLAVA – Od septembra sa vraciame aj k pravidelným denným tipom, ktoré pripravujeme v spolupráci so stávkovou kanceláriou Niké.

ATP US Open – 1. kolo

Alex De Minaur vs Andrej Martin (1.9. o 22:30)

Jasným outsiderom úvodného hracieho kola je slovenská singlová jednotka Andrej Martin, ktorý na US Open nastúpi proti aktuálnej svetovej 28. Alexovi De Minaurovi. Šikovný Austrálčan takmer s určitosťou bude nad sily slovenského zástupcu, ktorý si podľa vlastných slov duel s vychádzajúcou hviezdou svetového tenisu chce naplno užiť. De Minaur v New Yorku obhajuje vlaňajšie štvrťfinále a aj keď mu generálka so Struffom nevyšla, s antukárom Martinom očakávame hladký triumf bez straty setu.

Tip: Andrej Martin v zápase neuhrá ani set 3:0 na sety (Tip OK)

Kurz Niké: 1,56

ATP US Open – 1. kolo

Norbert Gombos vs Radu Albot (1.9. o 18:30)

Ďalším slovenským zástupcom, ktorý vstúpi v New Yorku do hry, bude Norbert Gombos. Aj keď je Slovák s moldavským súperom papierovým favoritom, nečaká ho vôbec jednoduchá úloha. Albot je behavým typom hráča s výbornou defenzívou a podobne ako Gombos aj on je veľkým bojovníkom, čo v New Yorku potvrdil aj vlani, keď so Zverevom vypadol až po päťsetovom boji. Aj keď mu kvalifikácia s Barrerem absolútne nevyšla, Gombos, ktorý odohral v New Yorku už osem setov, to s ním rozhodne nebude mať také jednoduché. Očakávame štvor až päťsetovú dramatickú bitku a volíme tip na vyšší počet hier v zápase.

Tip: viac ako 34,5 gemu v zápase 27 hier (Tip KO)

Kurz Niké: 1,58ATP US Open – 1. kolo

Feliciano López vs Roberto Carballes Baena (1.9. o 20:15)

Aj posledný z dnešných tipov pochádza z prestížneho amerického grandslamu. Na US Open sa predstaví aj španielsky matador Feliciano López, ktorý s kvalitným podaním môže v New Yorku určite uspieť, pretože ľavoruký Španiel to v ruke stále má. Presvedčil o tom výhrami nad Popyrin či Dimitrovom, ktoré boli jeho generálkou pred US Open. Obhajobu vlaňajšieho tretieho kola začne López proti krajanovi Carballes Baenovi, ktorý ale na rozdiel od 11 rokov staršieho súpera uprednostňuje pomalší antukový povrch. Baena posledný zápas na harde odohral ešte na januárovom Australian Open, kde ani set neuhral s Berankisom. Očakávame, že proti skúsenému favoritovi sa mladšiemu z dvojice prekvapiť nepodarí.

Tip: López víťaz zápasu Carballes Baena víťaz (Tip KO)

Kurz Niké: 1,5

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

3 × 4 =