Home Názory Talent: Daria Snigurová – Po Wimbledone sa o slovo hlási ďalší ukrajinský zázrak

Talent: Daria Snigurová – Po Wimbledone sa o slovo hlási ďalší ukrajinský zázrak

by Michal Pokrivka

Ukrajinský ženský tenis je na vzostupe. Po Eline Svitolinovej, Dajane Jastremskej či Darii Lopateckej sa o slovo hlási aj Daria Snigurová.

Detstvo a juniorská kariéra

Daria Snigurová sa narodila 27. marca 2002 v ukrajinskej metropole Kyjev. Mala sedem rokov, keď sa začala venovať tenisu. V sezóne 2016 začala písať kapitoly svojej juniorskej kariéry. Postupne stúpala hierarchiou turnajov a vlani na Wimbledone si odkrútila grandslamový debut. O pár mesiacov neskôr už uhrala na US Open 2. kolo.

Daria Snigurová na turnaji do 12 rokov vo Francúzsku:

Výsledková explózia prišla tento rok. Na Australian Open ju zastavila až v semifinále Dánka Clara Tausonová, na Roland Garros o kolo skôr Američanka Emma Navarová. Na tráve predviedla nevídanú šnúru výhier. Dobyla Roehampton a vzápätí aj Wimbledon, na ktorom stratila jediný set. Svojím triumfom nadviazala na Katerynu Bondarenkovú z edície 2004 a stala sa druhou miestnou šampiónkou vo dvojhre dievčat z Ukrajiny.

Vyvrcholenie wimbledonského finále:

V rámci Grand Slamov je zo svojej vlasti celkovo štvrtá, keďže okrem Bondarenkovej zažiarili na tejto úrovni aj Elina Svitolinová (Roland Garros 2010) a Marta Kosťuková (Australian Open 2017).

„Nemôžem tomu uveriť, bol to môj sen. Dennodenne som tvrdo pracovala, aby som to dokázala. Končím tu svoju juniorskú kariéru so skvelými pocitmi,“ uviedla v reakcii na londýnsky úspech. Ten ju katapultoval v rebríčku dievčat na 5. miesto, ktoré je jej maximom.

Profesionálne výsledky

Medzi ženami debutovala Snigurová v septembri 2017. Na domácej 15-ke v Kyjeve si pripísala 2. kolo. Vlani mala úžasnú zápasovú bilanciu – vyhrala 17-krát, prehrala dva razy. Na harde v tureckej Antalyi dokonca získala na 15-ke svoj premiérový profesionálny titul.

Že má rada rýchlejšie povrchy potvrdzuje Daria aj v aktuálnej sezóne. Premožiteľku nenašla najskôr v egyptskom Šarm aš-Šajchu a potom ani na 25-ke v japonskej Kašiwe. Posledný štart sa datuje do druhého júnového týždňa, keď zaznamenala štvrťfinále v izraelskom Akku.

Daria Snigurová vo finále v Kašiwe:

Profil hráčky

Daria Snigurová je praváčka, ktorá hrá, ako je dnes trendom, obojručný bekhend. Za svoj obľúbený povrch označuje hard, na ktorom je najefektívnejší jej nátlakový tenis od základnej čiary. Paradoxne, lebo podanie je jej obrovskou slabinou, ktorú však dokáže medzi rovesníčkami kompenzovať.

Mladá Ukrajinka sa momentálne tenisovo rozvíja v domácom prostredí. Jej základňou je akadémia v Kyjeve, kde na ňu nedohliada nik iný ako legendárna Larisa Savčenková-Neilandová. Dvojnásobná grandslamová víťazka a bývalá svetová jednotka vo štvorhre.

Predikcia Tenisového sveta: Daria Snigurová má jeden zásadný problém. Jej servis je momentálne veľmi slabý. Ak na ňom nezapracuje, bude jej strop niekde okolo 20. miesta. Medzihru má fantastickú a medzi dievčatami to stačilo, ale prechod na WTA okruh bude pre ňu s takouto slabinou ťažký. Ak ho však zlepší, môže patriť medzi špičku.

Podobné články

Pridajte komentár

1 comment

Talent: Polina Kudermetovová – mladšia z nádejného sesterského dua 14 februára, 2020 - 11:27 am

[…] z kvalifikácie až do štvrťfinále, v ktorom ju zastavila neskoršia ukrajinská šampiónka Daria Snigurová. Na US Open prišlo 3. […]

Reply

Leave a Comment

14 − 5 =