Home Australian Open Slovenské trio spoznalo súperov na Australian Open: Molčan proti niekdajšiemu šampiónovi, Schmiedlová s nasadenou Taliankou

Slovenské trio spoznalo súperov na Australian Open: Molčan proti niekdajšiemu šampiónovi, Schmiedlová s nasadenou Taliankou

by Majo Malinovský
Alex Molčan

MELBOURNE – Slovenský tenista Alex Molčan nastúpi v 1. kole dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne proti Švajčiarovi Stanovi Wawrinkovi – melbournskému šampiónovi z roku 2014.


Kristínu Kučovú čaká na úvod ruská kvalifikantka Diana Šnajderová. Rozhodol o tom štvrtkový žreb. Z kvalifikácie sa do hlavnej súťaže prebojovala aj Anna Karolína Schmiedlová, ktorej súperkou bude nasadená dvadsaťjednotka Talianka Martina Trevisanová.

Molčan vlani pri debute na Australian Open postúpil do 2. kola dvojhry. So skúseným 37-ročným Wawrinkom, ktorý má vo svojej zbierke tri grandslamové tituly, sa vo vzájomnom zápase ešte nestretol.Kučová sa dostala do hlavného pavúka vďaka chránenému renkingu, začiatkom januára sa vrátila na kurty po pauze zavinenej zranením. Jej maximom v Melbourne je 2. kolo z rokov 2017 a 2022. Schmiedlová si zahrá v ženskom singli na Australian Open ôsmykrát, úvodnú prekážku prekonala v rokoch 2014, 2015 a 2021. Jej zápas s Trevisanovou bude mať pikantný náboj, Slovensko a Taliansko totiž v polovici apríla nastúpia proti sebe v kvalifikácii o postup na finálový turnaj Pohára Billie-Jean Kingovej. S Trevisanovou má vzájomnú bilanciu 1:1.

Kompletný žreb AO 2023 si môžete pozrieť TU

Najvyššie nasadený Španiel Rafael Nadal odštartuje cestu za obhajobou titulu duelom s Britom Jackom Draperom. S deväťnásobným víťazom Srbom Novakom Djokovičom sa môže stretnúť až vo finále, keďže obaja sú na opačnej strane pavúka. Djokovič sa vracia na Australian Open po dvoch rokoch, vlani ho z krajiny deportovali v dôsledku pravidiel ohľadom koronavírusu. Srb nebol proti ochoreniu zaočkovaný a vakcínu dlhodobo odmieta.V pavúku ženského singla chýba obhajkyňa trofeje Austrálčanka Ashleigh Bartyová, ktorá vlani v marci vo veku 25 rokov nečakane ukončila aktívnu kariéru argumentujúc stratou motivácie. Turnajová jednotka Poľka Iga Swiateková si skríži rakety s Nemkou Jule Niemeyerovou. Dvojka podujatia Tunisanka Ons Jabeurová si zmeria sily so Slovinkou Tamarou Zidanšekovou.  

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

one + 12 =