Slovenské dvojky s rôznymi ambíciami na odlišných povrchoch

BRATISLAVA – Sme v očakávaní, ako to celé bude pokračovať. Druhý wimbledonský týždeň je pred nami a sen Magdy Rybárikovej sa ešte neskončil. Piešťanská rodáčka tento týždeň so samozrejmosťou zatieňuje všetkých svojich krajanov v ich nesporne zaujímavom antukovom programe.

Rybárikovú delia štyri kroky od tenisového Olympu

Je to možno trocha drzá úvaha. Ale ruku na srdce, kto by tipoval, že dnes ešte bude v hre? Samozrejme, už jej dnešná prekážka bude mimoriadne náročná. O to viac, že v priebehu turnaja ide po prvý raz o hráčku, ktorá je v rebríčku nižšie. Nedá sa však povedať, že by bola kvalitatívne slabšia. Chorvátka Petra Martičová odohrala vo Wimbledone spolu s kvalifikáciou šesť zápasov. V každom zaznamenala viac víťazných úderov ako nevynútených chýb. Po prvom podaní nevyhráva toľko výmen, ale v treťom kole poslala na druhú stranu aj servis s rýchlosťou viac ako 190 km/h. Tentoraz ju ale čaká súperka, ktorá disponuje niečím, čo iné nemajú. Naša Magda. Slovenská dvojka stojí pred zaujímavou výzvou. Pôjde na kurt s cieľom zvládnuť rolu favoritky proti výborne hrajúcej protivníčke. Má na to. Už dnes o 12:30 na dvorci č. 18.

Gombos, Kovalík a Zelenay sa vracajú na antuku

Po rýchlom konci vo Wimbledone mali všetci dosť času, aby sa vrátili na svoj obľúbenejší povrch. Nora Gombosa čaká séria európskych ATP turnajov. Svoju formu predtým otestuje na najväčšom challengerovom podujatí týždňa. V nemeckom Braunschweigu to bude mať náročné hneď na úvod. Nedá sa povedať, že by sa zverenec Ladislava Simona rád konfrontoval so skúsenými súpermi. A jeden taký ho čaká už v prvom kole. S francúzskym veteránom Paulom-Henrim Mathieuom sa zatiaľ nestretol. Vzhľadom na rebríček bude Norbi papierovým favoritom. Očakáva sa ale vyrovnaný duel. V Nemecku sa predstaví aj Jojo Kovalík. Jeho prvou prekážkou je Brazílčan Thiago Monteiro. Ten si zahral vo Wimbledone dva štvorsetové zápasy a na antukovú prípravu mal o niečo menej času. V deblovom „pavúku“ je Igor Zelenay. Bude hrať po boku Rakúšana Knowleho.

Početné zostavy slovenských zástupcov u susedov

V júli už tradične hostia tenistov na viacerých turnajoch v Maďarsku a Česku. Dobrú dostupnosť využívajú samozrejme aj naši. Bodovo atraktívny ITF turnaj s dotáciou 100-tisíc USD sa hrá v Budapešti. Nechýba na ňom Jana Čepelová. Ako nasadená štvorka má v prvom kole prijateľnú súperku. Bude ňou 18-ročná domáca držiteľka voľnej karty Panna Udvardyová. V „pavúku“ nájdeme aj Kaju Schmiedlovú. Tú čaká na úvod Rumunka Patricia Maria Tigová. Ako prvá z našich vstúpi do bojov v hlavnej súťaži už dnes Viktória Kužmová proti dvojke turnaja Rumunke Irine-Camelii Beguovej. Posledné kolo kvalifikácie dnes majú na programe Chantal Škamlová a Jana Jablonovská. Kvarteto mladých Slovákov čaká 25-tisícové podujatie v Pardubiciach. Alex Molčan sa v prvom kole stretne s Patrikom Obalom. V hre sú aj Patrik Néma a Tomáš Líška.

Ostatní naši zamierili ďalej

Miška Hončová vydrela postup z prvého kola kvalifikácie na 100-tisícovom podujatí vo francúzskom Contrexéville. Vivien Juhászová pokračuje vo svojom programe na 25-tisícovom turnaji v talianskom Turíne. Tereza Mihalíková ostáva po včerajšom trojhodinovom finále so Zvonariovovou v egyptskom Šarm aš-Šajchu. Kristínu Schmiedlovú a Sandru Jamrichovú čaká vystúpenie na menšom turnaji v srbskom Prokuplji. Z kvalifikácie ich môžu doplniť Viktória Surová a Martina Okáľová. Tá sa do súťažného diania vracia skoro po roku. V talianskom meste Casinalbo skúsi šťastie Peter Vajda. Filip Horanský si vybral menší turnaj v nemeckom Trieri. Leon Peťko prechádza zatiaľ úspešne kvalifikáciou v poľskom Mragowe.

About redakcia tenisovysvet.sk

Check Also

Alex Molčan, Marián Vajda, Miloš Mečíř

Dominik Hrbatý: Celé zle! Pravda, ktorá stojí za rozchodom Vajdu a Molčana

Dominik Hrbatý prehovoril o rozpade spolupráce trénera Mariána Vajdu s Alexom Molčanom. Pre toto skončili! …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

7 + 10 =