Home Názory Slováci ostávajú na antuke, výnimkami Lacko a Rybáriková

Slováci ostávajú na antuke, výnimkami Lacko a Rybáriková

by redakcia tenisovysvet.sk

BRATISLAVA – Kým Roland Garros vstupuje do svojej druhej polovice, slovenskí zástupcovia sa už porozliezali do ďalších európskych kútov. Väčšia časť slovenskej špičky využije pred presunom na trávu dozvuky na najpomalšom povrchu.

Martin Kližan dostal voľnú kartu na challengerový turnaj do Prostějova. Hromcov zverenec pôvodne nebol prihlásený, nakoniec bude turnajovou jednotkou. V prvom kole sa stretne s 18-ročným domácim talentom Patrikom Riklom. Jedným z možných semifinálových konkurentov „Kliža“ je Noro Gombos. Ten štartuje na najväčšom mužskom turnaji v Česku ako siedmy nasadený. Dnes približne o 14:00 nastúpi na centrálnom dvorci v atraktívnom súboji proti lotyšskému rekonvalescentovi Ernestsovi Gulbisovi. Bývalý desiaty hráč svetového poradia pauzoval pol roka pre zranenie ramena. Vo februári sa vrátil. Výsledky však naznačujú, že stále nie je celkom fit. Norbi si v Prostějove zahrá po boku Čecha Pavláska aj debla. Ďalším Slovákom do partie je Andrej Martin. Jeho súperom bude jeden z postupujúcich kvalifikantov. V „pavúku“ štvorhry nechýba Igor Zelenay. Po boku skúseného Knowleho bude hneď prvá prekážka náročná. Slovensko-rakúska dvojica si zmeria sily s najvyššie nasadeným párom Marrero/Paes.

Lukáša Lacka už antuka omrzela a podľa očakávania využíva prvú možnú príležitosť k prechodu na trávu. Challengerové podujatie v Surbitone bude prvou z príležitostí dobre sa pripraviť na Wimbledon. Na úvod turnaja ho preverí Rus Konstantin Kravčuk. S 32-ročným Moskovčanom má Luky aktívnu bilanciu 3:0. Posledný vzájomný duel sa odohral pred piatimi rokmi v Halle práve na trávnatom podklade.

Slovenkám pôjde v tomto týždni tiež o zaujímavé body. Ak nepočítame Paríž, najväčším podujatím týždňa je 125-tisícový turnaj v chorvátskom Bole. Jana Čepelová a  Kika Kučová na ňom zabojujú o posilnenie pozícií v prvej svetovej stovke.  Na ich žreb stále čakáme.

Magdu Rybárikovú čakajú v nasledujúcich troch týždňoch trávnaté podujatia s dotáciou 100-tisíc USD. V prípade kvalitných výsledkov sa môže ešte pred Wimbledonom priblížiť na dosah prvej svetovej stovky. Dnes sa začína hlavná súťaž v anglickom Surbitone. Magdaléne prisúdil žreb na prvé kolo piatu nasadenú Čchang Kchaj-čchen z Taiwanu. Zverenkyňa Petra Hubera sa už určite nevie dočkať prvých výmen na svojom obľúbenom povrchu. Rovnakú dotáciu má antukové podujatie v Marseille.

Miška Hončová sa na poslednú chvíľu zmestila do hlavnej súťaže. Jej súperkou bude Maďarka Gálfiová. Najpočetnejšiu slovenskú zostavu nájdeme na 25-tisícovom turnaji v českých Starých Splavoch. Medzi najväčšie favoritky sa tam radia Viktória Kužmová a víťazka z Grada Kaja Schmiedlová. Nechýbajú ani Lenka Juríková, Chantal Škamlová, či Vivien Juhászová. V kvalifkácii sa stále držia Timea JaruškováLaura Svatíková. Viktória Maľová hrá kvalifikáciu na rovnako dotovanom turnaji v Essene. Ingrid Vojčinákovú nájdeme v kvalifikačnom „pavúku“ v americkom Bethany Beach. Kristína SchmiedlováNatália Vajdová sa predstavia v bosnianskej Banja Luke, finále kvalifikácie je pred Janou JablonovskouViktóriou Surovou. Barbora Kötelesová si vybrala turnaj v Hammamete.

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

four × two =