Home Najdôležitejšie Skvelá Schmiedlová do finále WTA turnaja v Hobarte

Skvelá Schmiedlová do finále WTA turnaja v Hobarte

HOBART – Anna Karolína Schmiedlová zdolala v semifinále turnaja WTA International v austrálskom Hobarte (250 000 USD, tvrdý povrch vonku) Švajčiarku Belindu Benčičovú v troch setoch 7:6(2), 4:6, 6:2.

Prvý set mala lepšie rozbehnutý naša tenistka. Po brejku zo šiesteho gemu viedla 4:2, no ďalšie tri hry patrili súperke, ktorá tak získala možnosť servovať na víťazstvo. Nezískala pritom ani fiftín a o pár minút prišiel na rad tajbrejk. Košická rodáčka v ňom jasne dominovala, prišla len o dve výmeny.

Druhá časť bola spočiatku jasne v réžii Benčičovej. Bleskovo si vybudovala náskok 3:0, zakrátko viedla dokonca 5:1. Kaja si vzala zásluhou zlepšenej medzihry obe stratené podania späť, no servis na vyrovnanie za stavu 4:5 nezvládla.

V rozhodujúcom dejstve viedla švajčiarska tenistka 2:1, ale ďalší priebeh jasne ovládla zverenkyňa Milana Martinca. Zlomový bol brejk na 3:2, ktorý zaknihovala v dramatickom geme hranom cez dve zhody.

• zápas trval 150 minút
  • Schmiedlová si pomohla 7 esami
  • po svojom 1. podaní zvládla až 71 percent výmen

„Nemôžem tomu uveriť, že sa mi podarilo v Hobarte postúpiť do finále. Belinda je skvelá tenistka, poznám ju už od detstva a veľmi ju rešpektujem ako hráčku. Sme dobré kamarátky. Nikdy som ju nezdolala, som rada, že teraz to vyšlo. Dnes boli náročné podmienky, fúkal silný vietor, no dokázala som sa s tým vyrovnať. Hrala som veľmi dobre. Nemala som čo stratiť a nebola som až taká nervózna. V príprave na novú sezónu som na sebe tvrdo pracovala a toto je krásna odmena za všetku tú drinu,“ uviedla po zápase šťastná víťazka.

Finálovou súperkou 24-ročnej slovenskej tenistky a poslednou prekážkou na ceste za štvrtým kariérnym titulom na okruhu WTA bude francúzska šestka žrebu Alizé Cornetová alebo nenasadená Američanka Sofia Keninová.