Home Najdôležitejšie Rybáriková na Roland Garros deklasovala hráčku top 20

Rybáriková na Roland Garros deklasovala hráčku top 20

by Tomas Hmira

PARÍŽ – Magdaléna Rybáriková postúpila do 2. kola Roland Garros, keď zdolala nasadenú devätnástku Coco Vandeweghovú 6:1, 6:4.

Slovenská tenistka výborným spôsobom vstúpila do druhého grandslamu sezóny. Okamžite zobrala súperke servis a štvrtým esom zvyšovala na 3:0. Po 13 minútach viedla už 5:0. Ani po prerušení zápasu nestratila rytmus a set doviedla do víťazného konca, keď pri svojom servise premenila hneď prvý setbal. Druhá časť bola o niečo vyrovnanejšia, no stále mala Rybáráková hernú prevahu. Jej variabilná hra bola účinná. Američanka sa nedostávala do výhodných pozícií a kopila nevynútené chyby. O svojom triumfe rozhodla brejkom v piatej hre.

• kvôli silnému vetru sa za stavu 5:0 uvoľnili na oplotení bočné sieťky, oprava si vyžiadala 15-minútovú pauzu
  • do stavu 5:0 získala Američanka štyri fiftíny
  • po zlom nábehu na sieť zlomila Vandeweghová v druhom sete za stavu 2:2 raketu, následne dostala upozornenie