Novak Djokovič
Novak Djokovič s trofejou (Foto: TASR/AP - Alberto Pezzali)

Potvrdené: Novak Djokovič bude môcť na Wimbledone obhajovať minuloročný titul

LONDÝN – Srbský tenista Novak Djokovič bude môcť obhajovať titul na grandslamovom turnaji vo Wimbledone, aj keď nie je zaočkovaný proti ochoreniu Covid-19. V utorok to potvrdili londýnski organizátori.


Wimbledon bez obmedzení

Líder svetového rebríčka zdolal pred rokom vo finále Taliana Mattea Berrettiniho a pripísal si v All England Clube šiesty triumf. „Vládne požiadavky na vstup do Spojeného kráľovstva nevyžadujú povinné očkovanie. Preto to nebude nutná podmienka štartu na turnaji. Máme v pláne vrátiť sa do normálneho režimu. Neuplatníme všetky minuloročné covidové obmedzenia a hráči a hráčky si budú môcť opäť nájsť aj vlastné ubytovanie. Budeme mať k dispozícii opäť aj plnú divácku kapacitu,“ povedala na pravidelnom jarnom brífingu výkonná šéfka podujatia (27. júna až 10. júla) Sally Boltonová podľa agentúry DPA.Wimbledon po tvrdej kritike obhajuje rozhodnutie vyradiť Rusko a Bielorusko: Mali sme len dve dostupné možnosti

Deportácie ako v Austrálii sa báť nemusí

Djokovič odohral tento rok len tri turnaje. Nemohol obhajovať triumf na grandslamovom turnaji Australian Open a zaútočiť na rekordný 21. titul z podujatí veľkej štvorky. Austrálsky minister pre imigráciu Alex Hawke mu zrušil vízum „z dôvodu verejného záujmu“ a Srba deportovali z krajiny.

Zdroj: TASR

About Majo Malinovský

Check Also

Magda Linettová

VIDEO Prvé veľké prekvapenie na Roland Garros: Jedna z užšieho okruhu favoritiek šokujúco končí!

PARÍŽ – Poľská tenistka Magda Linetteová sa postarala o prvé prekvapenie na tohtoročnom Roland Garros. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

18 + nine =