Home Australian Open Polášek s Dodigom vinou neuveriteľného skratu na podaní bez finále Australian Open

Polášek s Dodigom vinou neuveriteľného skratu na podaní bez finále Australian Open

by Michal Pokrivka

MELBOURNE – Filip Polášek s Chorvátom Ivanom Dodigom, nasadení ako štvrtí, prehrali v semifinále grandslamového Australian Open (71 000 000 AUD, tvrdý povrch vonku) s domácimi voľnými kartami Maxom Purcellom a Lukom Savillom 7:6(7), 4:6, 4:6.

V úvodnom sete demonštrovali všetci aktéri zápasu svoju silu na servise. Brejkbaly boli nedostatkovým tovarom a každý pár mal len po jednej takejto šanci. Purcell v šiestom i Polášek v deviatom geme reagovali na ťažkú situáciu fantastickým prvým podaním. Skrátenú hru získali nasadené štvorky po odvrátení dvoch setbalov v pomere 9:7.

Vstup do druhej časti favoriti „prespali“ a stratili deväť fiftínov za sebou. Filip svoje zaváhanie na servise odčinil v piatom geme, keď režíroval ribrejk dosiahnutý pri Purcellovom podaní – 2:3. Radosť z neho mala krátke trvanie. Austrálčania brejkli zvolenského rodáka aj po druhý raz bez straty fiftínu a rovnako presvedčivo následne zvýšili na 5:2. V dramatickom závere využili až piaty setbal, keď predtým odolali brejkbalu na 4:5.Poláškovo trápenie na servise pokračovalo aj v treťom dejstve a vyústilo do okamžitého austrálskeho brejku. Podobne neistý bol v týchto fázach Purcell. Po zmene strán prišlo vyrovnanie na 1:1, no Slovák stratil o chvíľu i štvrté podanie za sebou – 2:3. V koncovke sa nasadenému tandemu podarilo vyrovnať z 2:4 na 4:4. Postupovú nádej vzápätí zmaril ďalší katastrofálny servisgem nášho deblistu. Domáci mladíci využili po zmene strán v poradí druhý mečbal.

Zaujalo nás:

  • Polášek s Dodigom dnes prišli o podanie po 48 úspešne odserovaných gemoch za sebou
  • dopustili sa 8 dvojchýb
  • Chorvát dnes ako jediný z kvarteta hráčov nestratil servis
  • Purcell so Savillom vyhrali od lanského októbra už 12 zápasov za sebou

Max Purcell a Luke Saville narazia vo finále na 11. nasadený americko-britský pár Rajeev Ram/Joe Salisbury, ktorý dnes zdolal Kazachov Alexandra Bublika s Michailom Kukuškinom 4:6, 6:3, 6:4. Ak uspejú, Polášek sa stane v pondelok svetovou päťkou, ak nie, bude v rebríčku ATP siedmy.

Podobné články

Pridajte komentár

2 komentáre

Čo Melbourne dal, čo vzal: Muguruzová môže napodobniť Serenu 30 januára, 2020 - 1:44 pm

[…] Spoznali sme finalistov mužskej štvorhry. Filip Polášek a Ivan Dodig (4.) senzačne nestačili na austrálsku dvojicu hrajúcu na voľnú kartu Max Purcell a Luke Saville 7:6(7), 3:6, 4:6. […]

Reply
Polášek po návrate z Melbournu: „V Austrálii som sa vždy trápil“ 31 januára, 2020 - 4:05 pm

[…] tomu aktuálne najlepšieho slovenského tenistu skôr máta prehra v súboji o finále s domácim duom Max Purcell/Luke Saville 7:6(7), 3:6, 4:6. „Semifinále Grand Slamu je vždy […]

Reply

Leave a Comment

1 + 16 =