Home Australian Open Kužmová s Poláškom na Australian Open s rýchlym koncom v 1. kole mixu

Kužmová s Poláškom na Australian Open s rýchlym koncom v 1. kole mixu

by Dominika Mikušiaková

MELBOURNE – Viktória Kužmová s Filipom Poláškom nestačili v 1. kole miešanej štvorhry na Australian Open (71 000 000 AUD, tvrdý povrch vonku) na siedmy nasadený austrálsko-holandský pár Samantha Stosurová/Jean-Julien Rojer po setoch 1:6, 2:6.

Zápasu od úvodu dominovala austrálsko-holandská dvojica, ktorá sa rýchlo ujala vedenia dvoch brejkov. Prvý a jediný gem v sete uhrali Kužmová s Poláškom za stavu 0:5, čím odvrátili hroziaceho „kanára”.

Druhý set bol vyrovnaný iba do stavu 2:2, kedy prišiel o servis Polášek. Stosurová s Rojerom už žiadne komplikácie nedopustili, za stavu 4:2 vzali čistou hrou podanie Kužmovej a zápas následne bez problémov uzavreli.