Home Najdôležitejšie Ohlasy po krutom debakli v Holandsku: Kapitán Tóth vyzdvihol jedno pozitívum

Ohlasy po krutom debakli v Holandsku: Kapitán Tóth vyzdvihol jedno pozitívum

by Majo Malinovský
Tibor Tóth, Slovensko, Davis Cup

GRONINGEN – Slovenskí tenisti ani na štvrtý pokus nepostúpili na finálový turnaj Davisovho pohára. V kvalifikačnom dueli prehrali na harde v Groningene s Holandskom 0:4.


O rozhodujúci tretí bod pre domáce farby sa postarali Wesley Koolhof a Matwe Middelkoop, ktorí vo štvorhre zdolali pár Lukáš Klein, Alex Molčan 6:3, 6:3, štvrtý bod už za rozhodnutého stavu pridal deblový špecialista Matwe Middelkoop, ktorý zdolal Jozefa Kovalíka dvakrát 6:4.V debli nám nedali šancu

Molčan priznal, že holandský pár bol v debli lepší. “Bol to veľmi ťažký zápas. Bolo vidno, že Holanďania majú veľké deblové kvality. Nepodali sme optimálny výkon, neboli sme presní. Oni boli na sieti fakt neomylní, nedali nám žiadnu šancu. Uhrali si to sami. Sme sklamaní, že to takto dopadlo. Nič sa nedá robiť, musíme ďalej trénovať. Škoda sobotňajších dvojhier, ktoré boli veľmi tesné,” uviedol Molčan pre JOJ Šport.

Najlepší slovenský singlista neskrýval sklamanie, že o výsledku sa rozhodlo už v úvodnom nedeľňajšom zápase. “0:3 po troch zápasoch je prísny výsledok. Čakali sme, že po prvom dni to bude aspoň 1:1. Pred dnešnou štvorhrou sme si mysleli, že naša hra od základnej čiary by mohla Holanďanom robiť problémy, no nestalo sa tak. Od polovice prvého setu to bol na podaní z ich strany masaker. Mali vysokú percentuálnu úspečnosť prvého servisu. Nerobili chyby od základnej čiary ani pri volejoch. Keď sa dostali na koňa, bolo ťažké ich zastaviť,” zdôraznil v rozhovore pre oficiálnu webovú stránku  Slovenského tenisového zväzu.      

Aj Klein ocenil kvality Holanďanov. “Boli jasne lepší a aktívnejší. V prvých dvoch gemoch na ich servise sme mali aké také šance, no počas celého duelu dobre podávali, verili si. Mrzí nás, že po prvom dni nebol stav 1:1, možno by boli Holanďania pod väčším tlakom.”

Koolhof sa poďakoval fanúšikom za podporu: “Diváci v Groningene vytvorili skvelú atmosféru a hnali nás za víťazstvom. S Matwem si na kurte veľmi dobre rozumieme, sme zohratí, čo je v debli dôležité.”Kapitán Tóth našiel jedno pozitívum

Aj podľa slovenského kapitána Tibora Tótha zvíťazili Holanďania zaslúžene. “Škoda, že Lukáš Klein s Alexom Molčanom v sobotu nevyhrali tajbrejky úvodných setov. Mohlo to byť úplne iné, teraz je to však už iba v rovine teórie. Vedeli sme, že Holanďania sú výborní deblisti a na dvorci to potvrdili. Jednoznačne ovládli zápas, hrali veľmi dobre a nedali nám žiadnu šancu. Rozhodol som sa vo štvorhre pre Alexa, lebo už mal za sebou zápas a s Lukim Kleinom v minulosti hrával debla. Jojo to mal veľmi ťažké. Middelkoop bol v eufórii, hral na dva-tri údery. Jojo bol stuhnutý, v sobotu celý deň presedel,” uviedol Tóth pre JOJ Šport.

V rozhovore pre oficiálnu webovú stránku Slovenského tenisového zväzu pochválil výkon Kleina vo dvojhre proti holandskej jednotke Tallonovi Griekspoorovi.

“Luki sa svojej úlohy zhostil veľmi dobre. Bolo to o dvoch-troch loptičkách. Ak by získal prvý bod, mohli sme teraz ísť vysmiati na večeru, takto sme smutní. Prehra 0:4 je krutá, ale aj taký niekedy býva šport. Ťažko povedať, ako by sa to celé vyvíjalo, keby mohli hrať Norbi Gombos a Igor Zelenay. V najsilnejšom zložení sme v uplynulých rokoch hrali len proti Čile. Dúfam, že budeme mať šťastie na žreb, v septembri zvíťazime a v roku 2024 si opäť zahráme kvalifikáciu o finálový turnaj.” Slováci budú v septembri bojovať o to, aby si v roku 2024 mohli opäť zahrať o účasť medzi elitnou 16-kou. Postup na finálový turnaj si okrem Holandska už zaistili Francúzsko, USA, Švajčiarsko, Veľká Británia, Srbsko, Kórejská republika a Švédsko. Minuloroční finalisti Kanada a Austrália majú účasť zabezpečenú automaticky. Vďaka voľným kartám od Medzinárodnej tenisovej federácie ITF si na prestížnom podujatí zahrajú aj Španielsko a Taliansko.

Zdroj: TASR, ts

Podobné články

Pridajte komentár

2 komentáre

Slovenský líder Molčan proti Holandsku nevybojoval ani bod: Bol som papierový favorit, ale... 6 februára, 2023 - 10:41 am

[…] Ohlasy po krutom debakli v Holandsku: Kapitán Tóth vyzdvihol jedno pozitívum […]

Reply
KOMENTÁR Davis Cup: Generačná výmena je konečne tu, čo bude ďalej? 6 februára, 2023 - 4:25 pm

[…] Ohlasy po krutom debakli v Holandsku: Kapitán Tóth vyzdvihol jedno pozitívum […]

Reply

Leave a Comment

7 + 4 =