Home Najdôležitejšie Norbert Gombos to dotiahol: Slovenská jednotka v Davis Cupe vybojovala vyrovnávajúci bod s Čile

Norbert Gombos to dotiahol: Slovenská jednotka v Davis Cupe vybojovala vyrovnávajúci bod s Čile

by Majo Malinovský
Norbert Gombos

BRATISLAVA – Slovenskí tenisti hrali po úvodnom dni duelu 1. svetovej skupiny Davisovho pohára v bratislavskom NTC s Čile 1:1.


O vyrovnávajúci bod pre domáce farby sa zaslúžil líder slovenského tímu Norbert Gombos, ktorý zdolal čilskú dvojku Nicolása Jarryho 6:3, 6:7 (5), 6:3. V prvom singli prehral daviscupový debutant Alex Molčan s Cristianom Garínom 2:6, 4:6.Po skvelom úvode tuhý boj

Gombosovi skvele vyšiel úvod zápasu s Jarrym, keď v druhom geme prelomil podanie súpera a po potvrdení brejku si vybudoval náskok 3:0. Diváci boli svedkami rýchlych, razantných výmen od základnej čiary, obaja aktéri hrali s veľkou intenzitou. Za stavu 5:3 čelil Gombos brejkbalu, no následne získal tri fiftíny za sebou a tým aj prvý set.

V druhom dejstve Gombos za stavu 2:2 vďaka kvalitným returnom po druhý raz zobral Jarrymu servis a za stavu 5:4 išiel podávať na víťazstvo v zápase. Čiľan však aj s pomocou pásky vyrovnal na 5:5 a v dvanástom geme sa prepracoval k dvom setbalom, no Gombos ich odvrátil a vynútil si tajbrejk. V ňom viedol 3:1, Jarry však vyrovnal na 3:3 a v koncovke slávil úspech. V úvode tretieho setu odvrátil Gombos dva brejkbaly, čo ho povzbudilo. Za stavu 3:2 Jarryho brejkol a zápas už dotiahol do úspešného konca. V deviatom geme síce premrhal náskok 40:0, no napokon premenil štvrtý mečbal.Sobotňajší program otvorí o 15.30 h štvorhra, do ktorej slovenský kapitán Tibor Tóth nominoval pár Filip Polášek, Lukáš Klein, Juhoameričania by mali vyrukovať s tandemom Alejandro Tabilo, Marcelo Tomas Barrios Vera. Nasledovať bude súboj tímových jednotiek Gombosa a Garína, v záverečnej dvojhre sa stretnú Molčan a Jarry.  

1. svetová skupina Davisovho pohára:

SLOVENSKO – Čile 1:1 po úvodnom dni
Alex Molčan – Cristian Garín 2:6, 4:6
Norbert Gombos – Nicolás Jarry 6:3, 6:7 (5), 6:3
sobota: 15.30 Filip Polášek, Lukáš Klein – Alejandro Tabilo, Marcelo Tomas Barrios Vera
Gombos – Garín, Molčan – Jarry

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

2 × 1 =