Home Najdôležitejšie Alex Molčan v náročnej daviscupovej premiére neuspel: Slovensko prehráva s Čile 0:1

Alex Molčan v náročnej daviscupovej premiére neuspel: Slovensko prehráva s Čile 0:1

by Majo Malinovský
Tibor Tóth, Alex Molčan

BRATISLAVA – Slovenskí tenisti prehrávajú po úvodnej dvojhre duelu 1. svetovej skupiny Davisovho pohára v bratislavskom NTC s Čile 0:1.


O prvý bod pre hostí sa postaral líder juhoamerického tímu Cristian Garín, ktorý zdolal daviscupového debutanta Alexa Molčana 6:2, 6:4. V druhom singli si na tvrdom povrchu GreenSet Comfort zmerali sily slovenská jednotka Norbert Gombos a Nicolás Jarry.Premiéru nezvládol

Molčan odštartoval premiérový zápas v prestížnej tímovej súťaži esom a ujal sa vedenia 1:0. V ďalších minútach však na centri dominoval Garin. Sedemnásty hráč svetového rebríčka ATP získal päť gemov za sebou a prvý set sa stal jasne jeho korisťou. Garin výborne podával, v dlhších výmenách od základnej čiary dokázal zatlačiť Molčana do defenzívy, skvele mu fungoval obojručný bekhend po čiare. Čiľan sa prezentoval veľkou úderovou istotou a robil minimum nevynútených chýb.

Cristian Garín
Cristian Garín (Foto: TASR – Pavol Zachar)

Na začiatku druhého dejstva viedol Molčan 40:30, no po dvoch tesných autoch a vynútenej chybe opäť prišiel o servis. Garin následne potvrdil brejk a zápas proti súperovi, ktorý je v rebríčku o 100 miest nižšie, už dotiahol do úspešného konca. V desiatom geme premenil pri vlastnom servise druhý mečbal a pripísal si na konto 13. víťazný zápas v Davisovom pohári.    1. svetová skupina Davisovho pohára:

SLOVENSKO – Čile 0:1 po úvodnej dvojhre
Alex Molčan – Cristian Garín 2:6, 4:6
nasleduje Norbert Gombos – Nicolás Jarry
sobota: 15.30 Filip Polášek, Lukáš Klein – Alejandro Tabilo, Marcelo Tomas Barrios Ver
Gombos – Garín, Molčan – Jarry

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

three + 14 =