Home Najdôležitejšie Alex Molčan po neúspešnej premiére v Davis Cupe: Pokašľal som to

Alex Molčan po neúspešnej premiére v Davis Cupe: Pokašľal som to

by Majo Malinovský
Alex Molčan

BRATISLAVA – Slovenskí tenisti prehrávajú po úvodnej dvojhre duelu 1. svetovej skupiny Davisovho pohára v bratislavskom NTC s Čile 0:1.


O prvý bod pre hostí sa postaral líder juhoamerického tímu Cristian Garín, ktorý zdolal daviscupového debutanta Alexa Molčana 6:2, 6:4.

Začal nervózne

 “V prvom sete na mňa prišla akási nervozita. Nedokázal som hrať moju hru, robil som veľa chýb. V druhom sete sa to zlepšilo a cítil som sa potom fajn. Vyzeralo to, že na returne sa môžem chytiť. Súper však hral kvalitne a postrážil si to. V Davis Cupe sa dá dosiahnuť všetko, atmosféra dokáže vyburcovať hráča k veľmi kvalitnému výkonu. Dnes som však nehral najlepšie a na takého dobrého protihráča to nestačilo,” povedal Molčan po prehre pre RTVS.Malý aut bol kľúčový

Finalistu turnaja ATP v Belehrade mrzel úvodný gem druhého setu. “Pokašľal som to. Zbytočne som sa snažil zahrať loptičku tesne k základnej čiare a bol z toho malý aut. Na mojom servise som postupne chytil rytmus, opadla zo mňa nervozita, ale stále som bol brejk pozadu. Garín počas celého zápasu výborne servoval. Škoda, že za stavu 4:5 a 30:15 som spravil zbytočnú chybu. Myslel som si, že return bude dnes moja silná stránka, ale Garín ma nepustil ani k jedinému brejkbalu, hral veľmi dobré uhly,” priznal Molčan.  

Spokojný Garín

Garín bol po zisku prvého bodu spokojný. “Odohral som super zápas. Na výkone Molčana bolo v prvom sete  vidno, že ide o jeho daviscupový debut, bol trochu nervózny. V druhom sete sa však rozohral. Dôležité bolo, že počas celého zápasu som veľmi dobre podával a nedovolil som mu, aby sa chytil na returne,” povedal Čiľan.

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

thirteen − five =