Home Najdôležitejšie Tóth je so stavom 1:1 spokojný, Gombos po vyrovnaní: Neurobil som nič zlé

Tóth je so stavom 1:1 spokojný, Gombos po vyrovnaní: Neurobil som nič zlé

by Majo Malinovský
Norbert Gombos

BRATISLAVA – Slovenskí tenisti hrali po úvodnom dni duelu 1. svetovej skupiny Davisovho pohára v bratislavskom NTC s Čile 1:1.


O vyrovnávajúci bod pre domáce farby sa zaslúžil líder slovenského tímu Norbert Gombos, ktorý zdolal čilskú dvojku Nicolása Jarryho 6:3, 6:7 (5), 6:3.

Po dobrom začiatku veľká dráma

“Začal som dobre. Na tomto povrchu som sa cítil veľmi dobre. Vnímal som veľkú podporu od divákov i od spoluhráčov v tíme. Keď som prvýkrát podával na víťazstvo, neurobil som nič zlé. Vedel som, že musím pokračovať ďalej. Sústredil som sa na moju hru. Som veľmi rád, že sa mi podarilo zápas dotiahnuť do víťazného konca, pretože úspech v druhom sete súpera nakopol,” povedal Gombos pre RTVS.Norbert Gombos
Norbert Gombos (Foto: TASR – Pavol Zachar)

Tóth je spokojný

Tóth v piatkovom hodnotení uviedol, že Slováci si po prvých dvoch zápasoch priali stav 1:1: “Takže sme spokojní. Alex Molčan to mal veľmi ťažké, potvrdilo sa, že rebríčkové postavenie Garina nie je náhodné. Bol to preňho veľmi ťažký debut. Bojoval, robil, čo sa dalo. Noro mal mierne navrch a to aj v druhom sete. Prehral ho, no mal tam šance. Dôležité bolo, že v treťom sete si podržal servis v ťažkom geme.”Tibor Tóth
Tibor Tóth (Foto: TASR – Pavol Zachar)

Sobotňajší program otvorí o 15.30 h štvorhra, do ktorej slovenský kapitán Tibor Tóth nominoval pár Filip Polášek, Lukáš Klein, Juhoameričania by mali vyrukovať s tandemom Alejandro Tabilo, Marcelo Tomas Barrios Vera. Nasledovať bude súboj tímových jednotiek Gombosa a Garina, v záverečnej dvojhre sa stretnú Molčan a Jarry.  

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

16 − 1 =