Home Najdôležitejšie Matka Djokoviča poriadne rozvášnila fanúšikov: Tvrdé slová na adresu Federera

Matka Djokoviča poriadne rozvášnila fanúšikov: Tvrdé slová na adresu Federera

by Majo Malinovský
Novak Djokovič, Roger Federer, Wimbledon

BELEHRAD – Kontroverznými a kritickými vyhláseniami na adresu konkurentov je síce známejší otec Novaka Djokoviča, ale teraz sa podobným štýlom prezentovala aj jeho matka Dijana. Tá sa v exkluzívnom rozhovore pre Blick pustila do kritiky najväčšieho rivala Noleho – švajčiarskeho velikána Rogera Federera.


Jej syn utiekol hrobárovi z lopaty

Mama Novaka Djokoviča sa vrátila k epickému wimbledonskému finále z minulého roku, v ktorom Nole po päťsetovom maratóne zdolal domáceho miláčika Federera, ktorý je rekordérom v počte triumfov na All England Clube. Djokovič už bol na kolenách, ale napokon aj vďaka dvoch vyhratým tajbrejkom a výhre 13:12 v piatom sete zdvihol nad hlavu cennú trofej.Federer bol arogantný, Noleho zachránila viera

V exkluzívnom rozhovore pre Blick priniesla mama aktuálnej svetovej jednotky názor, že v kritických chvíľach pre Noleho pôsobil hviezdny Federer až príliš arogantne a jej syna zachránila od prehry silná viera v Boha: “Videla som veľa zápasov, ale minuloročný Wimbledon bol najťažší. Na štadióne, kde všetci fandili Rogerovi Federerovi, sme boli pre Novaka iba hŕstkou fanúšikov. Rozčuľovalo ma to, pretože Federer bol trochu arogantný. Keď mal dva mečbaly, chytila som svoj kríž od rieky Don. Som veriaca, amulet nosím stále, často ma v ťažkých chvíľach zachránil. Povedala som si: „Nole, môžeš to dokázať, dokázal si to dvakrát, môžeš to dokázať znova.“ Urobil to. Bol spasený Bohom. Novak tiež verí v Boha, cíti sa vyvolený. Nosí kríž, ktorý mu prináša pokoj a šťastie. Je z gréckeho kláštora Hilandar. Modlí sa ráno a večer,“ uviedla Dijana.

Fanúšikovia Federera sa okamžite búria a o výroku Djokovičovej matky vášnivo diskutujú, pretože švajčiarskeho velikána mnohí považujú za najväčšieho elegána a tenisového džentlmena na okruhu ATP.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

fourteen + nine =